ניהול הרשאותניהול הרשאות

הצגה בדף הבית

כותרת

נושא

תיאור

תאריך עדכון

תאריך תפוגה

כותרת משנה

שם מחבר

קטגוריה

תמונה קטנה

תמונה

Link1

Html3

הצגה בניוזלטר

הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית

מידע חופשי

קבצים מצורפים

נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

באר שבע משיקה פסטיבל סרטים קצרים ראשון מסוגו: 23 עד ה-25 במאי 2017

פסטיבל סרט קצר
תאריך עדכון: 18/05/2017
שם מחבר: דובר העירייה
​​​"פסטיבל הסרט הקצר"  יתקיים בין התאריכים - 23-25.5.17 החל מ-20:00 בערב בעיר העתיקה בבאר שבע, הכניסה חופשית!

בשונה מפסטיבלי סרטים קלאסיים המתקיימים בסינמטקים ובבתי קולנוע, פסטיבל הסרט הקצר מעביר את הקרנות הסרטים לפאבים ומוקדי בילוי ברחבי העיר העתיקה, שם הקהל גם צופה בסרט וגם חווה מפגשים אישיים עם יוצרים ישראליים .

לדברי הנהלת הפסטיבל, הקונספט הייחודי נועד לייצר חוויה אינטימית המאפשרת לקהל לחוות קולנוע מנקודת מבט אישית ומרגשת יותר, באווירה חופשית ורעננה.

הפסטיבל יארח בהקרנת טרום בכורה את סרטו החדש של דובר קוסאשווילי "זוג יונים" אשר צפוי לצאת לאקרנים ברחבי הארץ בקיץ. לאחר הקרנת הסרט ייערך מפגש שיח אישי של הצופים עם קוסאשווילי אשר ישתף את הקהל בעשייה הקולנועית ובמניעיו האישיים כיוצר וכן ישיב לשאלות שיעלו.

הפסטיבל ייערך ברחבי העיר העתיקה המתחדשת של באר שבע, בשלושה מתחמים מרכזיים: 

'קולנוע לולה' – בבית הקפה לולה ברח' סמילנסקי 
'קולנוע החלוץ', בפאב החלוץ 33
 'קולנוע פרינג'' – ברחבת תיאטרון הפרינג' בעיר העתיקה

 
כל אחד מהמקומות הללו יקרין סרטים קצרים מז'אנרים שונים ויארח בין 200-100 איש להקרנות ולמפגשים אישיים עם יוצרים וותיקים וצעירים.

בנוסף למתחמים אלו, ייערכו בכל ערבי הפסטיבל מיצגי רחוב וסדנאות אמן ברוח הקולנוע והיצירה, פאבים נוספים ברחבי העיר העתיקה יחגגו ברוח הפסטיבל הוזלת מחירים, דיג'י שינגן פסקול מסרטים וכו'.

הפסטיבל יארח השנה את 'תחרות הסרט הקצר' – בה יתמודדו 10 סרטים קצרים על המקומות הראשון והשני. סרטי התחרות יוקרנו ב'קולנוע פרינג' והזוכים יוכרזו באירוע חגיגי אשר ינעל את הפסטיבל .

לדברי מור חנאי, המנהלת האמנותית של הפסטיבל: "מטרת הפסטיבל היא  ליצור מעין "מדורת שבט" אשר מציעה אלטרנטיבה  לפסטיבלי הקולנוע הקיימים. החיבור האינטימי בין היוצרים והקהל, וההקרנה של סרטים אישיים באווירה חופשית על כוס בירה, מאפשרת לקהל להיות שותף לעולמם הפנימי של היוצרים, חף משיפוטיות ולייצר שיח אותנטי, המחבר בין אנשים".

פסטיבל הסרט הקצר של באר שבע הוא מיזם משותף של הרשות לפיתוח הנגב,  עיריית באר שבע, חברת כיוונים ומרכז הצעירים בעיר.