הכנה ושמירת מוכנות המקלטים הציבוריים לחירום

בכל עת חירום, מצב בטחוני או חלילה מלחמה, עיריית באר שבע אחראית לתקינותם ותפעולם של המקלטים הציבוריים בעיר. העירייה ומחלקת הביטחון דואגת לרווחה ולשלומם של תושבי העיר על בסיס יומיומי וכחלק מהערכות למצבי חירום, גם מכינה ושומרת על המקלטים, באם יפרוץ מצב חירום פתאומי בעיר.
 

יחידת המקלטים

במסגרת אחריותה של מחלקת הביטחון נכללת גם יחידת המקלטים בעיר הפועלת על בסיס קבוע בכדי לשמור על תקינותם של המקלטים, לוודא שהם כשירים לשימוש ושהם עומדים בתקנים. את המקלטים מתחזקים בצורה שוטפת, דואגים לנושאי החשמל, המים, הביוב, השילוט אל המקלטים ועוד, הכל בהתאם להנחיות של פיקוד העורף. כמו כן, מעת לעת מתבצעות סקירות וביקורות תקופתיות, החולשות על כל המקלטים, הן המקלטים הפנויים והן המקלטים הדו-תכליתיים.
 
 

ביצוע ביקורות במקלטים המשותפים​

כחלק מפעילותה הענפה של יחידת המקלטים בבאר שבע, הפועלת תחת מחלקת הביטחון של העיר, היא מבצעת ביקורות שוטפות במקלטים המשותפים המפוזרים ברחבי העיר לרווחת התושבים במצבי חירום או מלחמה.


ביקורות קבועות

יחידת המקלטים מבצעת ביקורות יזומות, מדי תקופה, או על פי דרישת התושבים המשתמשים במקלט המשותף הנמצאים תחת אחריות בעלי הנכס אליו משויך המקלט, על מנת להבטיח שאותם מקלטים ממשיך לעמוד בתקנים של פיקוד העורף בכל הנוגע לאחזקת מקלט משותף. עיריית באר שבע ומחלקת הביטחון ממשיכה לשפר את השירות ואת תקני הביטחון שלה על מנת לשמור תמיד על שלום תושביה.
 


לפרטים נוספים

  
  
  
שעות מענה טלפונימסנן
08-684017708-6840191זלמן שנאור 10, באר-שבע
ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:00
​​