פארק ההייטק

פארק ההייטק של באר-שבע, שנחנך בספטמבר 2013, הינו פרי יוזמה משותפת של עיריית באר-שבע ואוניברסיטת בן גוריון.

הפארק, בו שותפים יחד עם העירייה והאוניברסיטה, גם חברת גב-ים וחברת KUD, ממוקם בסמוך לאוניברסיטת בן-גוריון והמרכז הרפואי סורוקה וצמוד לתחנת רכבת בצפון העיר. כמו כן, בצמוד אליו יועתק אגף התקשוב של צה"ל (בו יחידות העילית של הצבא).

פארק ההיי טק יוצר רצף גיאוגרפי ייחודי בין החברות הדיירות בפארק, הקמפוס הטכנולוגי של צה"ל, אוניברסיטת בן-גוריון והמרכז הרפואי סורוקה. אלה יוצרים אקו-סיסטם בין החברות והגופים השונים במתחם, לשיתוף פעולה במגוון תחומים. פארק ההיי טק ישנה משמעותית את מפת התעסוקה בבאר-שבע ובנגב.

יצויין, בהקשר זה, כי בעיר באר-שבע למעלה מ-8000 סטודנטים הלומדים הנדסה לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון ובמכללת סמי שמעון.

את הבניין הראשון (כ-20,000 מ"ר) , השני (כ-13,000 מ"ר)  והשלישי (כ-15,000 מ"ר) מאכלסות חברות הייטק בינלאומיות מובילות  (כ-70 חברות וסטארטפים), בניהן:

DELL-EMC, Oracle, Deutsche Telecom, JVP Cyber Labs,WIX ,Incubit (Elbit), Mellanox , BGN  DB Motion (Allscripts), Dalet , RAD , AudioCodes, NESS, Wework , CERT-IL (מערך הסייבר הלאומי) מרכז המידע של מינהל מעבר צה"ל לדרום ועוד.

חברות אלה מעסיקות למעלה מ-2,500 מהנדסים ועובדי הייטק.

בימים אלו החלו עבודות ההקמה של בניין מס' 4, אשר עתיד להתאכלס ברבעון הראשון של 2020.

סה"כ יהיה הפארק עם השלמתו כ-200,000 מ"ר ויועסקו בו כ-10,000 עובדי הייטק.

השילוב הייחוד בפארק של אקדמיה, מערכת עסקית, מטה הסייבר, אגף התקשוב ורשות עירונית תומכת – פועלים יחד ויוצרים "אקו סיסטם" ייחודי ומבטיח. במסגרתו אנו עדים לשיתופי פעולה יחודיים וסינרגיה בין מחר, פיתוח וחינוך. כל אלה ייצרו את המובילות העולמית בתחום הסייבר.

המהלך המשותף, מהווה אבן דרך היסטורית, עתיד לגרום לשינוי כלכלי-חברתי וחינוכי, אשר יהפוך את באר-שבע מעיר מטרופולין למרכז בינלאומי יצרני של חדשנות, סקרנות ופיתוח חשיבה יצירתית ויוביל למימוש חזון פורץ דרך.