רוביק דנילוביץ'

מר רוביק דנילוביץ'

ראש העיר השמיני של באר-שבע
2008, עד היום​

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ' נולד בשנת 1971. גדל והתחנך בעיר באר-שבע.

דנילוביץ' נבחר לראשות העיר לראשונה בנובמבר 2008, ובבחירות האחרונות בשנת 2018, נבחר לכהונה שלישית ברציפות.
         
עד בחירתו, כיהן דנילוביץ' כסגן וממלא מקום ראש העיר במשך כעשור, ושימש במגוון תפקידים, בהם מחזיק תיק החינוך, הצעירים, התרבות, הספורט, הקליטה ועוד.

בתפקידיו אלה קידם נושאי חינוך במגוון פרויקטים ייחודיים דוגמת תעודה הבגרות החברתית, צמצום נשירה של תלמידים ופרויקטים אחרים לעידוד ערכי המצוינות לצד ערכי נתינה והתנדבות. כמו כן, יזם הקמת 'מרכז הצעירים לתרבות, אמנות ותקשורת' במימון קרן היסוד – מגבית ציריך ואת בית ספר למשחק על שם גודמן, שהפך לאחד מבתי הספר למשחק המובילים והמצליחים בארץ.

עם בחירתו לתפקיד ראש העיר, גיבש דנילוביץ' תכנית אסטרטגית לעיר באר-שבע לעשור הקרוב, לביסוסה כמטרופולין במדינת ישראל. זאת על ידי יצירת מגוון הזדמנויות בכל תחומי החיים: הייטק ותעסוקה מתקדמת, חינוך, איכות סביבה, תרבות, תיירות, חידוש המרחב הציבורי ועוד.

תכנית זו מיושמת בשנים האחרונות, כאשר בשש השנים האחרונות מושקע בעיר באר-שבע, סכום הנאמד ב-3 מיליארד שקלים בפרויקטים עירוניים, פרטיים ומסחריים, באופן חסר תקדים.

תנופת הפיתוח של באר-שבע באה לידי ביטוי בקידום פרויקטים מחוללי שינוי המבססים את באר-שבע כמטרופולין של איכות במדינת ישראל, בהם: איצטדיון עירוני חדש ומתקדם, היכל רב תכליתי ומגרשי אימונים בקריית ספורט מודרנית, מרכז תחבורה מטרופוליני, עוגני תיירות (מרכז מבקרים באר אברהם אבינו ומתחם הקטר 70414), תאטרון פרינג', פארק נחל באר-שבע, אמפיתאטרון, חידוש המרחב הציבורי ועוד.

פרויקט נוסף בולט בחשיבותו המחולל שינוי בעיר, באזור ובמדינה כולה הינו פארק ההייטק של באר-שבע. מאז פתיחתו בשנת 2013, מושך אליו הפארק עשרות חברות הייטק וסייבר בינלאומיות וישראליות. הכרזת ממשלת ישראל על באר-שבע כבירת הסייבר של ישראל והמעבר של מטה הסייבר הלאומי לתחומי הפארק הופכים את באר שבע למכרז ידע וחדשנות בינלאומי מוביל. במחקר של אוניברסיטת "ברנדייס" בארצות הברית, אף נבחרה באר שבע כעיר העתיד בתעשיות עתירות הידע בעולם. 

בתקופת כהונתו של דנילוביץ', זכתה העיר באר-שבע במגוון פרסים חשובים: פרס החינוך הארצי, פרס התרבות, אות העיצוב הבינלאומי ופרס העיר המתנדבת בישראל. דנילוביץ' עצמו זכה בפרס הגלובוס הירוק על תהליכי הקיימות המוביל בעיר ואף נבחר להדליק משואה בערב יום העצמאות ה-64 של מדינת ישראל בהר הרצל, ירושלים, על מנהיגותו בסבבי הלחימה במבצעי "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן".  

בימים אלה מוביל ראש העיר הסכם גג, יחד עם משרדי הממשלה, לשיווק של כ-20 אלף יחידות דיור בחמש השנים הקרובות, תוך הקמת שכונות חדשות בעיר. יישום ההסכם כולל לצד שיווק יחידות הדיור גם הקמה של מוסדות חינוך, מוסדות ציבור, עוגני תרבות ופנאי, פארקים וחידוש תשתיות ושכונות ותיקות. אלה יסייעו לעיר לקלוט אוכלוסיות חדשות, בין השאר גם במסגרת תוכנית מעבר צה"ל דרומה.
עוד פועל בימים אלה להקמת בית חולים נוסף בעיר, ויחד עם אוניברסיטת בן גוריון מוציא לפועל תכנית להקמת הקמפוס הצפוני של האוניברסיטה, שיהפוך אותה לאחד ממרכזי האקדמיה הגדולים והמובילים במדינה. פרויקט מרכזי נוסף ומחולל שינוי הינו הרכבת הקלה, שתכנונה הראשוני כבר החל.

לנגד עיניו של דנילוביץ' בעשייתו הציבורית, חזונו של גדול המנהיגים במאה העשרים, דוד בן גוריון ז"ל, בהפיכת באר-שבע למרכז עירוני - מטרופוליני מצליח ואיכותי. 

רוביק דנילוביץ' בוגר תואר ראשון מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בלימודי מדינת ישראל, בפקולטה למדעי הרוח והחברה.

בשנת 2017 זכה דנילוביץ' בתואר עמית כבוד מטעם מכללת אחווה ובתואר ד"ר של כבוד מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.