בירת ההזדמנויות

באר שבע, בירת ההזדמנויות של ישראל, היא עיר אוניברסיטאית משגשגת, הכוללת מרכזים מסחריים ותעשייתיים, ומשרתת כ-750,000 אנשים המתגוררים באזור המטרופולין כולו. אוכלוסיית העיר מונה כ-220 אלף תושבים

 

בירת הסייבר

באר שבע והנגב מהווים כמעט שני שליש משטחה של המדינה, ונחשבים כמקור המשמעותי ביותר של עתודות קרקע פנויות לפיתוח. יוזמתה הברוכה של ממשלת ישראל להעברת יחידות העילית של צה"ל דרומה, כמו גם שינוי סדר העדיפות הלאומי והקמת קריית הסייבר הלאומית בלב באר שבע (Cyber-Spark), ממקמים את העיר בלב תעשיית ההייטק הישראלית.

 
"באר שבע תהיה בירת הסייבר של חצי הכדור המזרחי" (רוה"מ מר בנימין נתניהו, מרץ 2014).
בסוף 2013 הכריז ראש הממשלה על העיר באר-שבע כבירת הסייבר של ישראל.
 
הפיתוח המואץ בעיר יוצר מגוון הזדמנויות בשלל תחומים כגון:
 • מחקר וטכנולוגיה
 • נדל"ן
 • השכלה
 • יזמות
 • תיירות
 • תרבות

 

איכות חיים בניחוח דרומי

באר-שבע ניצבת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח אדירה, כולל הובלת פרויקטים בהיקף של כשלושה מיליארד שקלים, שמטרתם לשפר את איכות החיים של תושבי העיר תוך שמירה על ערכים סביבתיים. העיר זכתה בשנים האחרונות באות הרשות הירוקה ובפרס העיצוב של ירחון "דומוס", בזכות המזרקות הדקורטיביות ואטרקציות המים הייחודיות שהוקמו ברחבי העיר.
 
שלל הפרויקטים החדשים של העיר כוללים בין היתר:
 • פיתוח ושדרוג של שדרות רגר – שיפור ציר הכניסה הצפוני לעיר, המשלב מגורים, מוסדות ציבור, מסחר ומשרדים.
 • מתחם התחבורה המטרופוליני – נחנך בשנת 2013 וכולל את תחנת הרכבת מרכז, התחנה המרכזית החדשה ומרחב ציבורי משודרג.
 • קריית הספורט – אצטדיון בן 16 אלף מושבים, היכל ספורט רב-תכליתי "הקונכייה" וחמישה מגרשי אימונים.
 • פארק נחל באר שבע – ריאה ירוקה המשתרעת על פני 5,300 דונם באורך של שמונה ק"מ, ובשטחה מגוון אטרקציות כגון  אמפיתיאטרון, אגם, ספורטק וטיילות.
 • פארק קרסו למדע – מוזיאון המדע הגדול והמרכזי בישראל נפתח בעיר העתיקה, כחלק מפרויקט פיתוח העיר העתיקה, בשיתוף קרן רש"י.
 • התכנית לפיתוח העיר העתיקה – שדרוג המתחם למוקד משיכה תיירותי, מסחרי ותרבותי תוסס. כולל מגורים לצעירים ומקום בילוי לקהל הרחב, תוך שימור הייחודיות ההיסטורית של המקום.
 • מתחם הקטר 70414 – שימור המתחם ההיסטורי של תחנת הרכבת הטורקית והפיכתו לאזור בילוי ופנאי. במקום מסעדת גורמה, גלריות ומוזיאון הרכבת. סרט בפורמט "וידיאו מפינג" מוקרן על הקיטור המקורי.
 • מרכז מבקרים באר אברהם – מרכז מבקרים בינלאומי בעיר העתיקה, שמתאר באופן חוויתי ומרתק את סיפורו של אברהם אבינו, ומשמש עוגן תיירותי ומוקד משיכה עבור שלוש הדתות המונותיאיסטיות.
 
השיפור המתמשך בכבישים, ובכלל זה המשך סלילת כביש 6 ושדרוג אינטנסיבי של מסילות הרכבת, מקרבים משמעותית את באר שבע לגוש דן, ופותחים בפני תושביה ומבקריה הזדמנויות חדשות.
 
תהליכים אלו, לצד הפרויקטים הרבים המתפתחים בעיר, מחזקים את מעמדה של באר-שבע כמטרופולין מוביל וכבירת ההזדמנויות של ישראל.​

 

בירת ההזדמנות לחיי פנאי ועושר תרבותי

בשנים האחרונות, מבססת באר שבע את מעמדה כעוגן תרבותי מרכזי. העיר זכתה לאחרונה בפרס התרבות של ישראל, על היותה מובילה בתחום. במשכן לאמנויות הבמה מתארחים גדולי האמנים והיוצרים בארץ ובחו"ל. המשכן משמש בין היתר את תיאטרון באר-שבע, הסינפונייטה הישראלית ולהקת קמע.
 
גם בעיר העתיקה תמצאו שלל הזדמנויות בתחום הפנאי והתרבות: תיאטרון הפרינג' שקטף פרסים, מוזיאון הנגב לאמנות המהווה מוקד עניין אמנותי ומקיים בתחומיו את אירועי "שני במוזיאון", ערבי שירה וספרות ועוד. לפני כחמש שנים הוקם בעיר גם בית הספר למשחק ואמנויות הבמה.
 

בירת ההזדמנות לחינוך והשכלה גבוהה

באר שבע נחשבת לאחת הערים הצעירות בארץ: למעלה ממחצית מתושביה הם בגילאי 34 ומטה. מערכת החינוך האיכותית של באר-שבע זכתה בשנת 2012 בפרס החינוך הארצי, בזכות שימת הדגש שלה על מצוינות.
 
באר שבע נחשבת לעיר אוניברסיטאית מובילה בה לומדים כשלושים אלף סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, ובמכללה להוראה ע"ש קיי. בנוסף, פועל בעיר המרכז הרפואי סורוקה, שהינו אחד המרכזים הרפואיים המובילים בישראל.
 

בירת ההזדמנות ליזמות, מחקר מדעי וטכנולוגיות מתקדמות

באר שבע הפכה בשנים האחרונות למוקד משיכה ליזמים והשקעות. לצד אזורי התעשייה המשתרעים על פני 7,000 דונם, הושקו ב-2013 שני הבניינים הראשונים של מיזם פארק ההייטק החדשני, בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון.
 
המיזם, המשתרע על פני 200 דונם, הוא תוצר משותף של חברת גב-ים, האוניברסיטה, עיריית באר-שבע והחברה האמריקאית KUD , ומהווה את הלב הפועם של קריית הסייבר הלאומית - .Cyber Spark חברות הייטק רבות כבר פועלות במתחם, וביניהן: ,EMC דויטשה טלקום, נס, אלביט, ,IBM לוקהיד מרטין, קבוצת ,JVP DB motion ועוד.
 

בירת ההזדמנות למגורים

השכונות באר שבע נהנות מאחד האזורים היפים במדינה, אזור המשלב סביבה ירוקה טבעית, פארקים, אוויר נקי ואיכותי, נוף דרומי ואקלים נעים. 
 
באר שבע, בירת ההזדמנויות של ישראל!