חזון תיירות

​העיר באר שבע התברכה בהיסטוריה עשירה השמורה רק לערים הקיימות אלפי שנים. היסטוריית העיר משמרת רצף התיישבותי מרתק, המתחילה בתקופה הכלקוליתית ותקופת המקרא וממשיכה עד למנדט בריטי, עם הקמתה של מדינת ישראל וביסוסה של באר שבע כעיר מודרנית.    
 

החזון ההיסטורי                       

את אבן היסוד לעיר באר שבע הניח אברהם, איש שלום ואבי הדתות המונותאיסטיות, בחפירת באר ובנטיעת אשל. אברהם היה ידוע בהכנסת האורחים שלו, וניתן לומר שהוא היה המלונאי הראשון בעיר. כיום, פועלת עיריית באר שבע למימוש חזון אברהם ברוח תקופתנו ומציגה תכנית ארוכת טווח ומחויבות עמוקה לפיתוח ענף התיירות והאירוח בעיר.
 

המוקד התרבותי המושך

בעיר ובסביבותיה פזורים מגוון יעדי ביקור תיירותיים אטרקטיביים, אשר יוצרים יחדיו מוקד תרבותי ייחודי מאוד. בין היעדים הללו נמצא מוזאונים, מרכזי מבקרים, פארקים ואתרי מורשת.
 
עיקר אתרי הביקור מצויים באזור העיר העתיקה, כאשר המרכזיים ביניהם הם:
  • מרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם
  • מתחם הקטר 70414
  • מוזיאון מוזאון הנגב לאמנות ולתרבות האסלאם ועמי המזרח
  • פארק קרסו למדע
  • מוזיאון הילדים האינטראקטיבי "הלונדע" ועוד
 

פארק נחל באר שבע

יעד תיירות אטרקטיבי נוסף הינו פארק נחל באר שבע. בפארק מספר עוגנים תיירותיים בהם הגן הארכאולוגי, טיילת נווה נוי, טיילת אימבר, גשר הצינורות, גן הפעמון, טיילת המבואה הדרומית, הגשר התורכי, אמפי פארק, מתחם הספורטק העתידי, מתחם בית אשל, מתחם האגם המתוכנן וטיילת לב הפארק.
 

שביל סובב באר שבע

לאחרונה נחנך שביל סובב באר שבע, שביל טיולים באורך של כ-42 ק"מ, המקיף את העיר. השביל מוביל את המטיילים אל נופים ואתרים מרהיבים שונים דוגמת אנדרטת חטיבת הנגב, בעיצובו של האומן דני קרוון.
 

שירותי לינה קיימים

בעיר קיימים שירותי לינה לתייר הכוללים בתי מלון ומספר צימרים ייחודים. כמו כן, בימים אלו קיימות מספר יוזמות פרטיות להקמת בתי מלונות נוספים ברחבי העיר.
 
כל אלו מבהירים כי רוח חדשה נושבת בעיר, מפתחת את חזון התיירות ומאפשרת לבאר שבע להיות עיר שכל אורח ומבקר מן הארץ ומן העולם ירצה להגיע אליה. העתיד התיירותי החדש של באר שבע עומד בפתח וממשיך למצב אותה כבירת ההזדמנויות של ישראל!