חזון העיר

העיר באר שבע הולכת וצומחת מדי יום, מתפתחת ומשתנה, ומצדיקה את היותה המטרופולין הרביעי במדינת ישראל. בעיר עצמה מתגוררים כ-220,000 תושבים, אך היא מספקת שירותים למספר מדהים של כ-750,000 אזרחים המתגוררים באזור המטרופולין כולו. פיתוחים שונים ברחבי העיר ממשיכים להעצים אותה, ויוזמות העירייה החדשניות מוודאות שכל תהליכי הצמיחה יצאו לפועל על הצד הטוב ביותר. באר שבע היא עיר שעושה הכל עבור תושביה, והיא אף ממשיכה להתפתח ולצמוח על מנת להמשיך בנתינה ובקידום איכות החיים של תושבי המטרופולין כולו.
 

מהלכים משמעותיים בשנים האחרונות

לאחרונה התמקמה העיר באר שבע בלב תעשיית ההייטק בישראל, בעקבות הקמת קריית הסייבר הלאומית בלב העיר. יוזמה זו יצרה מגוון הזדמנויות בשלל תחומים  כגון מחקר, טכנולוגיה, נדל"ן, השכלה, תרבות ותיירות. מהלך נוסף היה בחירתה של ממשלת ישראל להעביר את יחידות העילית של צה"ל דרומה, ובכך לפתוח אפשרויות נוספות לצמיחה. 
 

תוכנית העשור של העיר

בנוסף למהלכים אלו, בשנת 2009 גיבשה עיריית באר שבע תוכנית אסטרטגית לעשור הקרוב (בין השנים 2009 ל-2019) על מנת להטמיע שינוי חשיבתי, ניהולי ותדמיתי בעיר. התוכנית האסטרטגית שנבנתה כללה גיבוש חזון לעיר וניתוח המצב הקיים וההזדמנויות והאיומים העומדים בפני העיר. לאחר מכן הוגדרו המטרות הרב-שנתיות בתוכנית והתהליכים הנדרשים למימוש ואף נעשה ניתוח תקציבי לעשור. בנוסף, נבנתה תכנית מעקב ובקרה על יישום תכנית העבודה ועמידה בלוחות הזמנים שהוגדרו כאשר פיתוח מעמדה המטרופוליטני של העיר וחיזוק מצבה החברתי והכלכלי הוגדרו כיעדיה המרכזיים של התכנית.
 

תנופת הפיתוח האדירה של העשור האחרון 

מאז יצירת התוכנית האסטרטגית, השינוי לא אחר לבוא. בשנים האחרונות ניצבת העיר באר שבע מול שינויים חיוביים רבים והיא מובילה פרויקטים בהיקף של כשלושה מיליארד שקל, שמטרתם לשפר את איכות החיים של תושבי העיר. השיפור המתמשך בכבישים, המשך סלילת כביש 6 ושדרוג אינטנסיבי של מסילות הרכבת, מקרבים משמעותית את באר שבע לגוש דן, ופותחים בפני תושביה ומבקריה הזדמנויות חדשות. תהליכים אלו, לצד הפרויקטים הרבים המתפתחים בעיר, מחזקים את מעמדה של באר שבע כמטרופולין מוביל וכבירת ההזדמנויות של ישראל!