פרויקט
תיאור
תמונה
תחום
סטטוס
פעיל
קבצים מצורפים

עיר דיגיטלית בחינוך

עיר דיגיטלית
תחום:חינוך וקהילה
סטטוס:
בביצוע
בביצוע
בתחום החינוך, מערכת החינוך בבאר שבע שואפת להוות מודל מדגים ארצי לפיתוח מודלים פדגוגים חדשניים המגדירים מחדש את מרחבי הלמידה, אופני הלמידה, ותפקידי המחנכים והלומדים בתהליכי הלמידה. בתוך כך, מנהל החינוך של עיריית באר שבע, בשיתוף עם משרד החינוך, עוסק ביישום תכנית אסטרטגית של פדגוגיה דיגיטאלית חדשנית במערכת החינוך העירונית.
 
מרחבי למידה חדשניים וביסוס תשתיות דיגיטאליות מגני הילדים ועד י"ב
גני ילדים מובילים, וכל בתי הספר ברחבי העיר, נמצאים כעת בשלבים שונים של הקמת מרחבי חדשנות במרחב הבית-ספרי. המרחב הוגדר על-ידי צוות ייחודי שהוקם בבית הספר, ובתמיכה של יועצים פדגוגים מומחי תוכן, מהיבטים שונים של הקמה: תכנית פדגוגית ייחודית וחדשנית מבוססת טכנולוגיה, תכנית אדריכלית ובינוי, וציוד דיגיטאלי מתאים, המשרתים את התכנית הפדגוגית. התכניות הפדגוגיות של מרחבי החדשנות בבתי הספר יובילו מהלך של פדגוגיה חדשנית בכל כיתות בית הספר, ובסופו של התהליך, יוטעמו עבור כלל תלמידי בית הספר וצוותי ההוראה.

מרחב סטארט-אפ עירוני ליוזמות חינוכיות
בימים אלה מתוכנן מרחב סטארט-אפ עירוני אשר יתמוך ביוזמות חינוכיות של אנשי הוראה, תלמידים וכלל התושבים מהקהילה המקומית. המרחב יעניק תשתיות מתאימות, פיזיות ואנושיות, לתמיכה ביוזמה, פיתוחה ותמיכה בהמשכיות קיומה והפצתה. המרחב יהווה HUB עירוני שיכיל בתוכו את כל האמצעים הטכנולוגים הנדרשים, ויאפשר התייעצות וקידום היוזמה ע"י אנשי פיתוח, עיצוב ומומחי תוכן נוספים. המרכז יעניק גם תמיכה מקצועית ומלגות מחייה למקדמי היוזמות, וילווה את תהליך הפעלת היוזמה גם לאחר סיום פיתוחה.

עיר של למידה – אקוסיסטם חינוכי עירוני
העיר מצויה בתחילת תהליך של בניית מארג קשרים בהשראת ארגון ה-LRNG (הארגון שמוביל את "ערים של למידה") בין בתי הספר לעולם התעסוקה וההכשרה (כולל לימודי ההמשך האקדמיים), הממתין לתלמידים בצאתם לחיים. גשרים אלה בין בתי הספר למוסדות פרטיים וציבוריים ברחבי העיר, יאפשרו לתלמידים הבוגרים בעיר להכין את עצמם בדרכים חדשות (ומתאימות יותר) לחיים שאחרי סיום לימודיהם: כלומר להפוך את השנים של בית הספר התיכון לרלוונטיות ובעלות משמעות לעתיד. המוסדות יעניקו לתלמידים את האפשרות להיחשף, להתנסות וללמוד דרכם על העולם התעסוקתי המעניין אותם.