כיוונים

חברת 'כיוונים' היא החברה העירונית לתרבות הפנאי בבאר שבע. החברה מציעה לתושבי העיר מגוון פעילויות ותכניות העשרה בתחומים שונים, טיולים, קונצרטים, צהרונים, מעונות יום, פרויקטים לנוער וצעירים, תכניות העשרה לעולים חדשים ועוד. כמו כן, החברה מונתה על ידי העירייה להפיק ולקיים אירועי תרבות ואמנות לכלל הציבור במהלך השנה, עבור מגוון האוכלוסיות והגילאים בעיר.
 

על החברה

כיוונים, כשמה כן היא, מאפשרת לכל אחד ואחת למצוא את הפעילות המתאימה לו ביותר לשעות הפנאי. הכיוונים רבים ותחומי העניין מגוונים. החברה הוקמה מתוך התפיסה כי התרבות והפנאי מהווים מרכיב הולך וגדל באיכות חייהם של התושבים, וכי יש להעשיר את חיי התושבים ברבדים נוספים של תרבות ופנאי שלא הכירו עד כה בחייהם בבאר שבע. במסגרת חזון זה, ממשיכה 'כיוונים' להתפתח, להזמין אל העיר עוד ועוד אפשרויות מגוונות, ולחשוף את תושבי באר שבע לאיכות תרבותית מהנה.

בנוסף, חברת כיוונים מפעילה צהרונים בגני הילדים העירוניים ובבתי ספר יסודיים.
מערך הצהרונים מהווה מענה איכותי וחינוכי להורים עובדים ומציע תכנית עשירה, הכוללת ארוחת צהריים, חוגים, פעילות העשרה ובבתי הספר גם עזרה בהכנת שיעורי בית.
את התכנית מובילים צוותים מקצועיים ומיומנים, העוברים הכשרות וקידום מקצועי על בסיס קבוע.
מעונות היום "ילדים" מבית כיוונים פועלים בשלוש שכונות – רמות, נווה זאב ונחל עשן (במבנה של מוזאון הילדים "לונדע").
המעונות מוכרים על ידי משרד הכלכלה ומציעים תכנית עשירה לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים. תכנית הלימודים מותאמת לגיל הילד ומעודדת צמיחה והתפתחות אישית, כל ילד על פי יכולותיו.
צוות המטפלות מקצועי ועובר הכשרות וקידום מקצועי על בסיס קבוע.
 

תחומי האחריות של 'כיוונים'

כמטרופולין מרכזי בישראל, 'כיוונים' פותחת לתושבי באר שבע והאזור כולו שפע הזדמנויות של פעילות תרבותית מגוונת ועשירה, תרבות איכותית וגבוהה לצד בידור עממי, לקהל צעיר ומבוגר.
 
אם תרצו, 'כיוונים' היא למעשה חברת ההפקה וניהול התרבות מהגדולות בארץ. בנוסף חולשת חברת 'כיוונים' גם על ניהול מחלקות הנוער, הקהילה, הספורט, הקליטה והתרבות ומתחזקת מספר מוקדי תרבות עירוניים ומשמעותיים כגון:
  • המשכן לאמנויות הבמה
  • מרכז הצעירים
  •  אגף האירועים העירוני
  • הגן הזואולוגי
  • מוזאון הנגב לאמנות
  • בית האמנים בנגב
  • הסדנא האתיופית
  • ועוד
 

לאתר 'כיוונים'