הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

"שבתרבות באר שבע" שוברת שיא חשיפה של למעלה ממאה מיליון ש"ח בעשור האחרון

שבתרבות
תאריך עדכון: 05/01/2020
שם מחבר: דובר העירייה

שווי ערך החשיפה בעשור האחרון של תכנית הראיונות והאירוח "שבתרבות באר שבע" שמפיקה לשכת דובר עיריית באר שבע נאמד בכ-104 מיליון שקלים, כך עולה מסיכום נתונים לאורך העשור האחרון שהעבירה חטיבת המחקר בחברת "יפעת".

התוכנית המצליחה שזוכה לפופולריות רבה בכלי התקשורת בישראל וברחבי עולם מתקיימת אחת ל- 3 שבועות במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע בפני קהל של מאות אנשים. באירוע משתתפים צמרת המדינה: שרים וחברי כנסת, בכירים במערכת הביטחון, הצבא והמשק הישראלי. את התכנית מנחה העיתונאי רועי כ"ץ.

יש לציין שהדו"ח של חברת "יפעת" אינו מתייחס לסיקור האירוע בכלי תקשורת ברחבי העולם.

בין הכותרות שהובילו לשיאי החשיפה בכלי התקשורת בעשור האחרון היו:  התבטאות השר איוב קרא על רובוט סודי שיפעיל בעתיד צה"ל כמו גם אזכורים חוזרים במהדורות החדשות לאיום המפורש שהשמיע אביגדור ליברמן בשבתרבות באר שבע לחסל את מנהיג חמאס איסמעיל הנייה תוך 48 שעות, הגילוי של עמר בר לב שישראל עומדת מאחורי חיסול סמיר קונטאר, דבריו של השר דאז יוסי פלד שהעריך שיתקיים עימות נוסף בצפון, דברים שגרמו למתיחות בגבול הצפוני לאחריו נאלצו ראש הממשלה, שר הביטחון ואלוף פיקוד צפון להוציא הודעת הכחשה. כותרת נוספת שזכתה להד גדול היו דבריו של ח"כ לשעבר דניאל בן סימון, שחשף שעיסקת שליט סגורה והיא אמורה לצאת לפועל בתוך שבועיים וזאת על סמך דברים שאמר לו ראש הממשלה בנימין נתניהו.

כותרת נוספת היתה העימות המתוקשר בין שני שרי הביטחון לשעבר, משה ארנס ועמיר פרץ, זאת לאחר התבטאותו של ארנס בשבתרבות ב"ש לפיה "לא כל טמבל יכול להיות שר ביטחון".

​יש לציין שגם בעונה החולפת, שבין ספטמבר 2018 לאוגוסט 2019, היקף החשיפה של שבתרבות באר שבע היה המשמעותי ביותר בסדר היום בישראל מבין שבתות התרבות ועמד על 12.2 מיליון ₪ בהיקף של 459 כתבות. מדובר בנתון המסכם 12 תכניות.

 

מהדו"ח של חברת יפעת עולה שאירועי שבת תרבות באר שבע ייצרו הכי הרבה אייטמים ואזכורים תקשורתיים לעומת אירועי ערים אחרות. כאמור, שבתרבות באר שבע ממשיכה להוביל בהיקף החשיפה ביחס לאירועי שבת תרבות אחרים בישראל.

 

עוד עולה מהדו"ח שהשנה מרבית הכותרות והפולואפ של שבת תרבות באר שבע היו סביב נושאים פוליטיים בשל השיח הפוליטי העז בשנה האחרונה.

 

שיאי החשיפה של שבת תרבות באר שבע היו סביב ההכרזה על הבחירות וסביב הבחירות עצמן. הדבר מעיד על החיבור המוצלח של האירוע לסדר היום התקשורתי בישראל וכן על ההשפעה שיש לו עליו, שכן הכותרות המרכזיות שיצאו מהאירוע היו קשורות לנושאים הפוליטיים וסמוכים אליהם.

 

  אמנון יוסף, דובר עיריית באר שבע ועורך התכנית מזה 21 שנים, ציין בגאווה את הנתונים המציבים את שבתרבות באר שבע בראש תוכניות האירוח והראיונות בישראל:  "שבתרבות באר שבע" ממוצבת לאורך העשור האחרון כאירוע המשפיע על סדר היום התקשורתי בישראל ומהווה מודל חיקוי לרשויות רבות בארץ. עיריית באר שבע ייסדה את המסורת לתוכנית בפורמט זה ועל כך אני גאה אמר ".