הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

באר שבע אומרת די לאלימות כלפי נשים

באר שבע אומרת די לאלימות כלפי נשים
תאריך עדכון: 04/12/2018
שם מחבר: דובר העירייה

​מאות השתתפו הבוקר ברחבת עיריית באר- שבע בעצרת מחאה כנגד אלימות כלפי נשים. העצרת החלה בדקת דומיה לזכר עשרים וארבע הנשים אשר נרצחו השנה בישראל על ידי גברים.

לאחר מכן הדליקו 24 נרות זיכרון שהוצבו על שולחן בסמוך ללוח עליו הודבקו מודעות אבל עם שמות הנרצחות.

ראש העיר באר-שבע, רוביק דנילוביץ' ציין : "היום הזה יכול להיות יום מחונן בחבר'ה הישראלית. מתי לאחרונה עצרנו כולנו, ישובים מצפון ועד דרום, ממזרח ועד מערב. ארגונים חברתיים, אישי ציבור מכל גווני הקשת הפוליטית, גברים ונשים, דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, רק בכדי לזעוק זעקה אמתית. מתי עצרנו לרגע אחד והבענו מחאה משותפת שנוגעת לנו ובנו, בחברה הישראלית.

העצרת הזו ומאות העצרות שמתקיימות ברחבי מדינת ישראל מבטאות זעם, תסכול, כאב את זעקתן של הנשים ובמקביל כך אני חושב את המחאה שהגברים צריכים בקול רם וברור לומר עד כאן, לא עוד! המחאה הזו של האבות, של הבנים, של הסבים חייבת להישמע בדיוק כפי שקולן של הנשים נשמע. אנחנו ביחד כולנו ביחד. זו החברה שלנו, זו המדינה שלנו, היכולת שלנו לעשות שינוי, לחולל אותו מתחילה קודם כל ביחס לנשים.

אני מקווה מאד שכאשר היום הזה יחלוף לא נחזור לשגרה שלנו ונהפוך דף כאילו לא קרה כלום. כאילו שאת שלנו עשינו. את שלנו נעשה ביום יום, איש איש בביתו, במקום עבודתו, מכאן והלאה לוקחים אחריות שמדברים על זה. לכל אחד מאתנו יש אחריות איך תראה החבר'ה שלנו."