הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

חוקרים פיוטים בגן כינור

חוקרים פיוטים בגן כינור
תאריך עדכון: 14/04/2019
שם מחבר: דובר העירייה

​למרבה הפלא חוקרים הילדים, בגן כינור בשכונה א' בבאר שבע, בנוסף לצעצועים גם פיוטים. יחד עם הצוות החינוכי בגן הממלכתי דתי: יהודית כהן וקלודין עקירב והמפקחת מאגי בן גיגי, נחשפים הילדים לאופי המוזיקלי הייחודי והרב גוני של הפיוטים, באמצעות חקר, התנסות חווייתית יצירתית ומשמעותית.

הילדים בגן נחשפים ליצירות מוסיקליות שונות, לכלי נגינה, לדרכי נגינה והפקת צלילים ולרפרטואר שירים רחב. כמו כן, באמצעות היוזמה רוכשים התלמידים כישורי שפה וידע דרך השירים וכמובן חווים חיבור לשורשים ולמסורת האבות.

רותי חן, מנהלת מחלקת חינוך קדם יסודי בעיריית באר שבע מציינת כי הצוות החינוכי בגן החוקר פיוטים, מיישם חזון שהוא השאיפה למצוינות בלמידה מעמיקה ופיתוח כישורים של התבוננות, חקר והסקה ובעיקר, מחבב על הילדים את העיסוק במוסיקה בהווה ובעתיד.

כזכור, מיזם חקר בגנים הנו בהובלת מינהל החינוך בעיריית באר שבע בשיתוף משרד החינוך. במסגרת המיזם מקבלים הגנים ליווי, תמיכה מקצועית ומענק תקציבי. מטרתה העיקרית של התכנית היא הקניית מיומנויות למידה ועשייה דרך החקר תוך קידום האוריינות של ילדים לצורך הבנת הסביבה בה הם חיים ותפקוד טוב יותר בתוכה. ישנם גנים חוקרים במס' נושאים ותחומים בהם: מספרים בסביבת חיינו בדגש על יצירת משחקים חשבוניים, מפעל חליטות תה ומרפא, מרכז צפרות, חקר בעלי חיים בהתמקדות בחרקים באמצעות חצר תנכ"ית, חקר חומרים בשימוש חוזר באמצעות סיפורי התנ"ך.