הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

מאות חתולי רחוב בבאר שבע עוקרו/סורסו בחודשים האחרונים

עיקור סירוס
תאריך עדכון: 07/07/2019
שם מחבר: דובר העירייה
​​​במבצע מוצלח שנערך בחודשים האחרונים עוקרו/סורסו מאות חתולי רחוב בבאר שבע. מדובר במבצע שימשך גם בחודשים הקרובים במהלכו אף בוצעו ויבוצעו טיפולים רפואיים לחתולים המנותחים.

מדי שנה מעקרת ומסרסת העירייה מאות חתולי רחוב בתקציב של מאות אלפי שקלים. בשנים האחרונות, עוקרו וסורסו למעלה מ-15,000 חתולים, זאת בשל חשיבות בריאותם של תושבי העיר, למען איכות החיים בב"ש, לשיפור בריאות ורווחת החתולים בעיר וכמענה מידי למניעת התרבות בלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב.

על פי שיטה זו, המקובלת והמומלצת על ידי הגורמים המקצועיים בארץ ובעולם, לוכדים חתולי רחוב בצורה הומנית וללא כאב (על פי נהלי משרד החקלאות), החתולים מובלים למרפאות שם מבצעים בהם סירוס/עיקור, מחסנים בחיסון כלבת ולאחר השגחה משחררים את החתולים חזרה לשטח המחיה שלהם. כל חתול שעבר טיפול מסומן באמצעות קיטום חלק קטן מאוזנו השמאלית במטרה למנוע ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו. יש לציין, עיקור וסירוס חשובים לבריאות החתול, מונעים מחלות ומשפרים את איכות חייו. מדובר בפרויקט שמבצעת זכיינית בשיתוף המחלקה הווטרינרית בעיריית ב"ש. המבצע נערך בשיתוף פעולה פורה עם אוהבי בעלי החיים בעיר.

עיריית באר שבע קוראת לתושבים להמשיך לדווח למוקד 106 על אזורי ריכוז חתולי הרחוב על מנת שהלוכדים שלנו יגיעו גם אליהם.


מאכילי חתולים המעוניינים להביא חתולים לניתוח באופן עצמאי, מוזמנים גם הם לפנות למוקד 106 לצורך בקשה להסדרת מיקום ההאכלה שלהם, לאחריה הדבר יתאפשר.

*צילום באדיבות קרולין פרנק