הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

ממשיכים בעשייה למען בעלי החיים: מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב יצא לדרך בבאר שבע

עיקור סירוס
תאריך עדכון: 23/01/2020
שם מחבר: דובר העירייה

מדי שנה מעקרת ומסרסת עיריית באר שבע אלפי חתולי רחוב בתקציב הנאמד במאות אלפי שקלים זאת לאור חשיבות בריאותם של תושבי העיר, למען איכות החיים בב"ש, לשיפור בריאות ורווחת החתולים בעיר וכמענה מידי למניעת התרבות יתר בלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב. יש לציין כי בשנים האחרונות נעשה מאמץ מרוכז לשמר את ההישג באמצעות טיפול מונע לצמצום תופעת חתולים משוטטים בכלל ובמרחב הגובל בשטח השיפוט העירוני בפרט.

המחלקה הווטרינרית בעיריית באר שבע החלה בתחילת השבוע (ראשון, 19/1 ) במבצע עיקור וסירוס נוסף ברחבי העיר. על פי שיטה זו, המקובלת והמומלצת על ידי הגורמים המקצועיים בארץ ובעולם, לוכדים חתולי רחוב, מבצעים בהם סירוס /עיקור, מחסנים ולאחר השגחה משחררים את החתולים חזרה לשטח המחיה שלהם. על פי דרישת הווטרינר העירוני, יבוצעו בדיקה וטיפולים רפואיים לכל חתול, על פי צרכיו, כולל טיפולי שיניים, אוזניים, טיפולים נגד טפילים ובמידת הצורך התערבויות כירורגיות. כל חתול שעבר טיפול מסומן באמצעות רטימת חלק קטן מאוזנו במטרה למנוע ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו.

יש לציין, עיקור וסירוס חשובים לבריאות החתול, מונעים מחלות ומשפרים את התנהגות החתול ואיכות חייו.

מדובר בפרויקט שיבוצע באמצעות המחלקה הווטרינרית בעיריית ב"ש ובתמיכת השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות. המבצע נערך בשיתוף פעולה פורה עם אוהבי בעלי החיים בעיר.

תושבים אשר מעוניינים בעיקור\סירוס חתולים בקרבת אזור מגוריהם או בהסדרת מיקום האכלה - ניתן לפנות למוקד העירוני 106.​