הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

באר שבע רושמת שיא בנתוני הזכאות לבגרות בעיר

באר שבע רושמת שיא בנתוני הבגרות בעיר
תאריך עדכון: 16/07/2019
שם מחבר: דובר העירייה
​​מערכת החינוך של העיר באר שבע נמצאת בשנים האחרונות בתנופת עשייה וצמיחה תוך בנייתם של מודלים חינוכיים חדשניים הנלמדים ומיושמים בכל הארץ הן בהיבט הלימודי והן בהיבט הערכי. מחשיפת נתוני הישגי הבגרויות בישראל של משרד החינוך  כפי שפורסם השבוע עולה כי לראשונה בהיסטוריה של העיר, עוברת מערכת החינוך את רף 78% הזכאים לבגרות . גם השנה נרשמה עלייה בשיעור הזכאות לבגרות בעיר. 
מדובר בשיעור זכאות של 78.3% כולל החינוך המיוחד וב- 83.1% ללא החינוך המיוחד.יש להדגיש שלא מדובר על עליה חד פעמית אלא על מגמה יציבה ומובהקת. עלייה של 25% בזכאים לבגרות בעשור האחרון. 
בנוסף העיר באר שבע יכולה להתגאות באחוז הנשירה מהנמוכים בישראל, 0.9 אחוז. ביטוי ממשי לכך שנלחמים על כל ילד. כמו כן, נרשמה עלייה במספר הלומדים 5 ו- 4 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית. 

חשוב לציין כי אחוז הזכאים לבגרות אינם חזות הכול. תלמידי העיר באר שבע בולטים גם באחוזי ההתנדבות והעשייה החברתית.

בעיר באר שבע פועלת תכנית מערכתית לחינוך וקידום ההישגים במובנם הרחב, תכנית, המציבה רף גבוה של שאיפות למצוינות ולהצטיינות. תכנית זו כוללת בין היתר הגדלת שיעור הזכאות הכללי, הגדלת שיעור תעודות הבגרות האיכותיות, צמצום נשירה כל העת, קבלת והכלת ילדי החינוך המיוחד מהעיר והמטרופולין בכל מוסדות החינוך, עידוד הבגרות החברתית וערך הנתינה וקידום אקלים חינוכי מיטבי. מערכת החינוך בעיר מעודדת לסקרנות ולמידה, מערכת המאמינה בזכותם של כל תלמיד ותלמידה להזדמנות שווה, מערכת שתמשיך לעשות זאת במקצועיות ובאהבה. עקרונות אלו היו וימשיכו להוות נר לעשייה החינוכית בעיר. 

חינוך ילדי העיר עומד בראש סדר העדיפויות העירוני על כן משקיעה העירייה ותמשיך להשקיע את כל המשאבים הנדרשים לצורך כך במסגרת כל האמצעים העומדים לרשותה. העיר באר שבע שמאמינה בכל מחנך ומחנכת ובכל ילד וילדה, תמשיך כל העת בקידום החזון העירוני, המחבר בין ידע, ערכים ומחויבות אישית וחברתית.