הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

טקס השקה לספר "דחייה חברתית - אין מצב שמפנים את הגב" נערך לאחרונה במוסקבה

טקס השקה לספר "דחייה חברתית - אין מצב שמפנים את הגב" נערך לאחרונה במוסקבה
תאריך עדכון: 03/11/2019
שם מחבר: דובר העירייה

​הספר החשוב העוסק בתופעת הדחייה החברתית והשפעותיה, פרי עטה של יעל אברהם, סגנית מנהלת השירות הפסיכולוגי בעיריית באר שבע זוכה להכרה וכבוד רב גם במוסקבה שם נערך לאחרונה טקס ההשקה לגרסה הרוסית של הספר. הספר תורגם לרוסית על ידי הפסיכולוגית גליה כץ אף היא עובדת בשירות הפסיכולוגי החינוכי בבאר שבע. בטקס השתתפו עשרות פסיכולוגים מרחבי רוסיה ואוקראינה שהגיעו אליו כדי לשמוע, ללמוד ולהפיץ את התורה. הטקס נערך במעמד מנהלת השירות הפסיכולוגי בעיריית באר שבע, ד"ר אורית אלפי. בטקס נתנה יעל אברהם הרצאה על נושא הדחייה החברתית.

הספר נכתב מתוך אמונה כי מעמדו החברתי של ילד ותהליכים של הדרה ודחייה חברתית בקרב בני גילו אינם גזירת גורל ובידינו הכוח ואף החובה לשנותם. "אין מצב שמפנים את הגב" הוא תוצר של חמש עשרה שנות עבודה טיפולית רחבת היקף ומטרתו לתת מענה לתחושת אוזלת היד, להציג גישות תיאורטיות שונות ומגוון דרכי טיפול, הן ברמה הפרטנית והן ברמה הקבוצתית ובכך לעודד התערבויות מושכלות של אנשי חינוך, מטפלים והורים.

בשירות הפסיכולוגי החינוכי של עיריית באר שבע נערכות כל העת פעולות הסברה וטיפול בנושא דחייה חברתית וחרם בהן: קבוצות טיפוליות בבתי הספר אשר עוסקות בקניית כישורים חברתיים לילדים, הרצאות להורים וכן הרצאות לחדרי מורים.

הספר תורגם גם לכתב ברייל ובימים אלו הוא מתורגם גם לשפה הערבית.​