הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

באר שבע ציינה את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים

באר שבע ציינה את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים
תאריך עדכון: 01/12/2019
שם מחבר: דובר העירייה

​​​באר שבע ציינה בשבוע שעבר, את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים במספר אירועים בהם ערב מרכזי שנערך במרכז הצעירים בבאר שבע.

 במסגרת האירוע נערך פאנל מקצועי תחת הכותרת "רצח נשים עד מתי"? וכן נהנו המשתתפות באירוע מהמחזה "דינה" בכיכובה של השחקנית חנה אזולאי הספרי. עלילת המחזה מגוללת את סיפורה של דינה דהאן, רווקה בת 51 ופועלת במפעל היוצאת לפנסיה מוקדמת. בדידותה הגדולה גורמת לה להתחרט על שמסרה את התינוק שלה לאימוץ כשהייתה בת 15. היא מחליטה לחפש אותו. המאבק והחיפוש סוחפים אותה ואת אחיה שמעון, יהודה ובנימין, אל מערבולת של רגשות ויצרים המאלצים אותם להתמודד לראשונה עם ההיסטוריה שלהם וההשלכות של בחירותיהם. בתום המחזה התקיים שיח עם השחקנית על החוויה האישית שבכתיבת המחזה ותרומתה לאמירה החברתית כנגד אלימות.

 הערב הופק על ידי עיריית באר שבע - המשרד לקידום שווין מגדרי בשיתוף הרשות לקידום מעמד האישה ​ הרשות לביטחון קהילתי, ויצ״ו, נעמ״ת, מסל"ן וחברת "כיוונים" .

בנוסף צוין היום במפגש לעובדות העירייה בשיתוף הרשות לקידום מעמד האישה, הרשות לביטחון קהילתי, המשרד לקידום שוויון מגדרי ואגף משאבי אנוש. במפגש נסקרו נתוני האלימות כלפי נשים והתהליך החברתי אשר הוביל לחקיקה ומענים קהילתיים וממשלתיים - טיפוליים ומניעתיים. האירוע נערך במעמד מנכלי״ת העירייה אבישג אבטובי, חברת מועצת העיר ויו״ר הוועדה לקידום שוויון מגדרי אילנה גינזבורג והיועצת לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי ורד ששון שנשאו דברים בגין אפס סובלנות לאלימות, רגישות לכאב הזולת ואחריות אישית למיגור התופעה. מנכלי״ת עמותת אל הלב יהודית זיכלין - סידיקמן ספרה את סיפור חייה אשר הוביל להקמת העמותה ופעילותה למניעת אלימות על סוגיה. לאחר מכן התקיימו סדנאות הגנה עצמית.

 כמו כן כזכור, כאות הזדהות, עיריית באר שבע הצטרפה לקמפיין ההסברתי והאירה את בניין העירייה באורות אדומים. האור האדום מסמל את סימני האזהרה המעידים כי האלימות ממנה סובלות נשים רבות אינה נגע ייחודי לשכבות מסוימות בחברה או לתרבות

מסוימת, אלא תופעה אוניברסלית, המאפיינת את כל שכבות הציבור והאוכלוסייה. אלימות היא חלק מתופעה חברתית רחבה שפתרונה באחריות כולנו.