הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

תלמידות ותלמידי מקיף אמי"ת ביוזמה מרגשת

תלמידות ותלמידי מקיף אמי"ת ביוזמה מרגשת
תאריך עדכון: 02/12/2019
שם מחבר: דובר העירייה

​​תלמידות ותלמידים ממקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע אמצו את פארק יעלים בעיר ובשיתוף אגף האחזקה בעיריית באר שבע יצאו במבצע רחב לשיפור פני הפארק הממוקם בשכונה ה'.

הפרויקט הוא חלק מתכנית חינוכית רחבה הפועלת בכתת נחשון בבית הספר - כתת מנהיגות חברתית המשלבת מצוינות לימודית עם הובלה ערכית ורכישת מיומנויות אישיות וחברתיות .

מטרת התכנית להוביל את התלמידים לתרומה לקהילה תוך כדי צמיחה אישית. לאחר תהליך ממושך של חשיבה ותכנון התחלקו התלמידים לצוותי פעולה על בסיס תחומי עניין ויכולות - כישרונות יצירתיים, משיכה לעבודה עם בעלי חיים, קשישים, ילדים ועוד.

צוות תלמידות כיתה י"א אשר בחר בתרומה יצירתית לעיר התלבט בין מספר פרויקטים ולבסוף בחר בשלב ראשון לאמץ את פארק יעלים בעיר, לשפץ ולשפר את פניו יחד עם אגף האחזקה בעיריית באר שבע להנאת תושבי העיר.

לדברי המחנך יהודה רוטנברג:" מדהים לראות את ההתגייסות החשיבה, המוטיבציה וההשקעה לאורך זמן של כל התלמידים וכל הצוותים למבצעים אותם יזמו למען העיר והקהילה. כאשר לכל אורך הדרך בולטת העבודה האישית והקבוצתית הבונה ומעצימה את התלמידים ומעניקה להם כישורי חיים ויכולות במגוון תחומים. התלמידים לומדים לקחת אחריות ולהפוך ממובלים- למובילים". רוטנברג מספר שמלבד התלמידות שאמצו את פארק יעלים, קבוצות נוספות מתנדבות בעמותת 'באר שבע אוהבת חיות', ביה"ס מגן לחינוך מיוחד, חניכת תלמידי יסודי, עבודה עם קשישים ועוד.

רון, אחת התלמידות המתנדבות בפארק: "היינו צריכות לבחור פרויקט שיעניין אותנו וגם נתרום בו את מלוא הכישרונות שלנו. הפרויקט הזה מראה את האהבה שלנו לעיר ואת הרצון שלנו להשפיע "

צוריאל רובינס, מנהל מקיף אמי"ת :" תלמידינו הם דור העתיד של המנהיגות החברתית בישראל- מנהיגות החוצה גבולות בסבלנות וסובלנות, תרומה לקהילה וחשיבה על הזולת. בליווי המחנכים המסורים התלמידים תורמים מעצמם לעיר ולקהילה ובאותה שעה רוכשים כלים לחיים. ההשקעה של התלמידים בפרויקטים עבור הקהילה הולכת בד בבד עם הצלחה בלימודים- לקיחת אחריות שמביאה לתוצאות ".  ​