הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

רגע היסטורי! בבאר שבע אושרה הקמתו של בית החולים השני בנגב ע"ש שמעון פרס

בית חולים חדש
תאריך עדכון: 03/12/2019
שם מחבר: דובר העירייה
​​פה אחד (כולם בעד, ללא מתנגדים וללא נמנעים) אושר היום (שלישי, 3/12) מיקומו הסופי והקמתו של בית החולים השני בנגב שיוקם בבאר שבע ואת קריית הביו טק (הבינלאומית) והתעסוקה, בצמוד אליו.

בית החולים יקרא ע"ש נשיאה התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס ז"ל.

המתחם יכלול כאמור בית חולים כללי ובתי חולים בתחומי רפואה מוגדרים וכן את קריית הביו טק והמחקר, שימושים של תעסוקה ומוסדות ציבור בדגש לזיקה לבתי החולים. התכנית מתפרסת על שטח של כ-1000 דונם בסמוך למחלף שרה , ממזרח לדרך מס' 40 ומצפון לדרך מס' 25. שטחו הבנוי של בית החולים החדש הוא 400 אלף מ"ר. בבית החולים יהיו כ-1900 מיטות.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " מדובר בבשורה היסטורית חשובה מאין כמוה.

במתחם בנוסף לבתי החולים מתוכננת קריית הביו טק והמחקר וכן מסחר ועסקים. עוגן בינלאומי שישאב וימגנט הרבה מאוד חברות, ישאב וימגנט את ההון האנושי הטוב ביותר בתחום מערכת הבריאות, מהארץ ומהעולם. עוגן חשוב מאין כמוהו לידע, לחדשנות, למחקר. ככה בעצם בונים את העתיד ומשנים את העתיד! הפרויקט הזה מבחינתנו ועבורנו זה מגדלור מאוד חשוב, ששם את באר שבע לא רק על המפה הלאומית אלא גם הבינלאומית.

בימים הקרובים נאמר תודה פומבית ונביע הערכה לכל השותפים המרכזיים שסייעו להקמתו של בית החולים (והם רבים ובהם כלל משרדי הממשלה וגורמי התכנון), לרווחת תושבי הנגב ולשיפור מערכת הבריאות, אך ראוי כבר עתה לציין את המעורבות האישית והדחיפה מצד סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן ומנכ״ל משרדו, משה בר סימנטוב. ״בנגב ייבחן העם בישראל״ (דוד בן גוריון).