הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

המיזם הירוק סרקת, זרקת, הרווחת! זכה במקום הראשון באירוע האקב"ש" של עיריית באר שבע

המיזם הירוק סרקת, זרקת, הרווחת! זכה במקום הראשון באירוע האקב"ש" של עיריית באר שבע
תאריך עדכון: 12/01/2020
שם מחבר: דובר העירייה

​במסגרת פעילות העירייה לקידום איכות החיים בעיר לרווחת התושבים ובעלי העסקים וכחלק ממגמה מואצת לפיתוח אמצעים חדשניים הסתיימו להם בסוף השבוע יומיים של ההאקב"ש. ההאקתון (אירוע יזמות מרתוני) הראשון שיזמה עיריית באר שבע לעובדי העירייה והחברות העירוניות.

אחרי תהליך של חודשים בהם אופיינו אתגרי מפתח לעתיד העיר באר שבע, הציגו חברי הקבוצות השונות את המיזמים פורצי הדרך שלהם ומתוכם נבחרו ע"י חבר השופטים שלוש קבוצות זוכות.

הקבוצה שזכתה במקום הראשון: מיזם סרקת, זרקת, הרווחת ! מיזם ירוק שמטרתו להגביר את אחוזי המחזור בעיר באופן ידידותי לכל תושבי העיר זאת באמצעות סריקת ברקודים על המוצרים השונים, בכל סריקה תוכלו לקבל מטבע וירטואלי למימוש בעסקים השונים בעיר כך שגם אתם תרוויחו מהמחזור.

במקום השני: אפליקציה אשר מטרתה לייעל ולקצר את תהליך מציאת סייעת מחליפה בגני הילדים בעת הצורך באופן מהיר ויעיל שיעזור למערך הסייעות באופן משמעותי לקבלת סייעת מחליפה בכל שעה ביום ללא צורך להמתנה לשעות הבוקר ויידוע מאוחר.

במקום השלישי: מיזם קבוצות הריצה. מטרת המיזם היא לייצר קבוצת ריצה בכל שכונה בעיר, כל קבוצת ריצה תהיה מודרכת מראש ותהווה מעין ״סיירת ביטחון״ בשעות הערב המאוחרות על מנת להגביר את תחושת הביטחון בקרב תושבים, כך שגם קבוצת ה"סיירת" שומרת על אורח חיים בריא וגם עוזרת לשמור על תחושת הביטחון של התושבים.

האקתון הנו יוזמה של אגף משאבי אנוש ואגף חדשנות ומערכות מידע בעירייה בשיתוף מטה ישראל דיגיטלית.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ':" בעידן של היום, עיר שהיא לא חדשנית, יזמית ושיתופית - לא רלוונטית! לראשונה ערכנו בעיריית באר שבע את ההאקב״ש - האקתון לעובדי העירייה. העובדות והעובדים התחלקו לקבוצות חשיבה והציעו מגוון רחב של יוזמות ורעיונות מדהימים והצעות פורצות דרך, לרווחת תושבי העיר ולמען הגברת ההתייעלות והחיבור לתושבים. הקבוצה הנבחרת זכתה בפרס שיסייע לה לקדם את המיזם ולהביא אותו מרעיון לביצוע. מהלך זה הוא אחד מיני רבים, שיעזרו לקדם את השירותים שמציעה העירייה לתושבים. באר שבע היא דוגמא לחדשנות וזו הייתה עבורנו התרגשות מיוחדת לחוש עד כמה העובדות והעובדים מחויבים ומגויסים." ​