הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

מיזם מנת הדגל - כשערבות הדדית ופלאפל נפגשים נוצר חיבור גדול לעסקים הקטנים

תאריך עדכון: 14/06/2020
שם מחבר: דובר העירייה

​​​​

עיריית באר שבע גאה לקחת חלק במיזם "מנת הדגל". מיזם חברתי - כלכלי שמטרתו לתמוך בעסקים קטנים בכלל ובעסקי מזון קטנים בפרט, שמתמודדים עם נזקים כלכליים קשים בעקבות משבר הקורונה.

המיזם שם דגש על ערבות הדדית וסולידריות חברתית, שהם מקווי הייסוד של החברה הישראלית. המיזם מעודד רכישה מרוכזת מבעלי עסקים קטנים, לטובת תרומה לעמותות ומוסדות רווחה; באמצעותה ייווצר רווח כפול: חיזוק כלכלי לעסקים קטנים ותרומה בפעולה אחת. במקביל, מקווה המיזם להעלות את המודעות לאקטיביזם צרכני – קניה בעסקים קטנים; דרכה יוכל לסייע בהנעת הכלכלה המקומית ושיקומה.

יריית הפתיחה של המיזם מתמקדת במנה המזוהה ביותר עם הישראלים – הפלאפל.

ביום חמישי, ה-18 ביוני, תתקיים חגיגת פלאפל. כל אחד שירצה, יוכל לתרום מספר מנות פלאפל להחלטתו, באמצעות פלטפורמה אינטרנטית האוספת את התרומות. המנות יירכשו מדוכני פלאפל הפרוסים בבאר שבע. ביום החגיגה, מתנדבי המיזם יאספו את מנות הפלאפל מהדוכנים ויחלקו אותן לגופי הרווחה, צוותים רפואיים, עמותות שונות ועוד. בנוסף, חברות וארגונים מוזמנים לרכוש כמויות גדולות של מנות פלאפל לעובדיהם, ובכך להגדיל את היקף העבודה של דוכני הפלאפל. המיזם קורא לכלל הציבור לצאת לדוכני הפלאפל ברחבי הארץ ולרכוש כמה שיותר מנות. בעזרת הנכונות הגדולה של החברה הישראלית לתרומות, נוכל לסייע לרווח התפעולי של דוכני הפלאפל וגם לנתרמים בקצה. את המיזם מובילים בהתנדבות מלאה, זיו שילון, חברת CR קשרי קהילה ויזמים חברתיים.

מעניין אתכם לתרום או לרכוש מנות? לקבל תרומה של מנות? להתנדב ביום האירוע?

תרומות ומידע באתר​ הפייסבוק "מנת הדגל".

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ': " זו השעה היפה לערבות הדדית גם לעסקים הקטנים שחווים משבר לא פשוט וגם לעמותות שמסייעות ומטפלות באנשים שידם לא משגת ".

מצ"ב לינק לדברי ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' ​

 

​