הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

הצלחה אדירה לפסטיבל הליכות ג'יין בבאר שבע

תאריך עדכון: 21/06/2020
שם מחבר: דובר העירייה

​​למעלה מ- 1100 איש השתתפו בסוף השבוע ב-30 סיורים רגליים ללא תשלום, שנערכו במסגרת פרוייקט "הליכות ג'יין" שהתקיים בבאר שבע.

פסטיבל הליכות ג'יין באר שבע, נערך בשיתוף עיריית באר שבע, חברת "כיוונים", חברת "יעדים" ו -  I LOVE BASH והתקיים בימים רביעי עד שבת. הפסטיבל היה בסימן עסקים מקומיים! 

לקהל הרחב הוצעו ללא תשלום. כאמור, 30 מסלולי הליכה אורבניים מודרכים ומרתקים המספרים את סיפורה האחר של באר שבע. ההליכות התקיימו בשכונות העיר, בשוק העירוני ובעיר העתיקה וכללו ביקורים בכ-95 עסקים מקומיים . ההליכות הנה יוזמה שיתופית אזרחית חשובה להעלאת המודעות לנכסים של העיר והשמירה עליהם. כל אחד ממסלולי ההליכה אופיין באופי ושפה משלו המבוססים על סיפור אישי או על רקע היסטורי. את הסיורים הובילו בין היתר: צעירים ומבוגרים, אמנים, חוקרים ויוצרים בתחומים שונים.

ההליכות התקיימו לזכרה של ג'יין ג'ייקובס מהמנסחות המקוריות של המחשבה העכשווית אודות עירוניות ותכנון ערים. פרויקט ההליכות קורא להתבוננות חדשה, מקורית במרחבים עירוניים ובתהליכים המתקיימים בהם ושואף ליצור הזדמנויות חדשות למפגש בין אנשים. הפרויקט מפנה את תשומת הלב לעוצמה הגלומה באקט ההליכה על היבטיו השונים.

הפסטיבל שמתקיים בכל שנה בלמעלה מ-200 ערים בעולם, מזמין את תושבי הערים לחלוק סיפורים וסודות נסתרים על המקומות בהם הם חיים, גרים, מבלים ועובדים.