הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

הסוף לחסימת נתיבי נסיעה. שופט בית המשפט הרשיע נהג שחסם נתיב נסיעה בחניון

תאריך עדכון: 21/06/2020
שם מחבר: דובר העירייה
​​
שופט בית המשפט לעניינים מקומיים חיים פס, קיבל את עמדת העירייה והרשיע נהג אשר החנה את רכבו על נתיב נסיעה בתוך חניון.

מדובר בהחלטה בעלת חשיבות רבה המהווה תמרור אזהרה לנהגים הנוהגים להחנות בניגוד לחוק את רכבם בתוך חניון, זאת על אף שהתנועה אינה ערה אך גורמת לתסכול ולזעם לנהגים המבקשים לצאת ודרכם חסומה.

בהכרעת דין מנומקת קיבל השופט פס, את עמדת התביעה העירונית שמדובר בהפרעה.

"לאחר ששמעתי את טענות הצדדים וצפיתי בתמונות והן בסרטון שהוצג ע"י הנאשם, הגעתי לכלל מסקנה כי המאשימה הצליחה להוכיח את המיוחס לנאשם בכתב כאישום ברמה הנדרשת.

יש לזכור נתון חשוב והוא- כי הנאשם מואשם בעבירה של הפרעה או עיכוב תנועה", ציין השופט פס בפסק דינו.

באשר לטענת הנהג האשם שהעירייה לא סימנה את כלל המדרכות באדום לבן, אמר השופט פס, שמדובר בדרישה אינה הגיונית בצביעה של כלל המדרכות בעיר ובעיקר לא בנתיב נסיעה שמסומן בחץ על הכביש האוסר חניה במקום.

השופט פס התחשב בנאשם שטען שהוא נוהג במשך שנים רבות והוטעה לחשוב כי ניתן לחנות באזור המדרכה האפורה וגזר עליו קנס כספי בסך 200 ₪.

בעירייה הביעו סיפוק רב מהחלטת השופט ורואים בפסק הדין חשיבות רבה מאד בנושא הרשעת נהגים אשר חונים בחניון על דרך נתיב הנסיעה שמהווה עבירה והרשעה בדין.

את עירייה ייצגו במשפט שתי עורכות דין מהתביעה העירונית, שוש אזולאי וסיגל שימן, אשר זכו לשבחים רבים על עבודתם בנושא חשוב זה.

מנהל אגף הפיקוח העירוני בני מגרלישוילי הביע סיפוק רב מהחלטת השופט ובמיוחד שתסייע הן לפיקוח ככלי לאכיפה והן לתביעה העירונית בבואה לייצג בעבירות זהות.