הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

מה נשמע בבית - תערוכת יצירות חדשה במוזיאון הנגב לאומנות

תאריך עדכון: 30/06/2020
שם מחבר: דובר העירייה


מוזיאון הנגב לאמנות יפתח ב-1 יולי תערוכה חדשה, "מה נשמע בבית". התערוכה מציגה את עבודותיהם של כ-50 אמנים מהדרום, שנוצרו בתקופת ההסגר עקב נגיף הקורונה ומבטאות את החוויות והרשמים של אמני הנגב ממה שהתרחש בביתם וסביבתם.

"הכול קרה כל כך מהר,  ברגע אחד נסגרנו בבתים ואחרי כחודשיים הורשינו לצאת" אומרת ד"ר דליה מנור, מנהלת מוזיאון הנגב לאומנות ואוצרת התערוכה, "ברוח זו של שינויים תזזיתיים ואי-ודאות מתמשכת, החלטנו במוזאון הנגב לאמנות על תערוכת בזק שתציג רשמים ראשוניים של השפעת מגפת הקורונה על האמנות".

אמנים מבאר שבע, הנגב והדרום הוזמנו לשלוח את הצעותיהם. צוות המוזאון בחר כ-70 עבודות של למעלה מחמישים אמנים הפעילים ויוצרים בדרום ביניהם: אייל אסולין, חיים מאור, זיוה ילין, דניאלה מלר, דפנה ניסים, לורה בכר, פנינה ברקאי, ורון גנג.

המגוון של אמצעי האמנות בהם השתמשו האמנים בתערוכה רב: בצד ציור, צילום ופיסול יש גם עבודות הדפס ורישום, טקסטיל וקרמיקה, וידאו ועיצוב וגם תוצרים היברידיים מפתיעים כמו רקמה על מצה או רישום על נייר אפייה.

"במבט כולל אפשר לראות שהתגובות של האמנים למצב החדש של הסגירה בבית אינן שונות משל שאר התושבים", מוסיפה מנור. יש שחוו תקופה של חרדה, בדידות והסתגרות מאוימת ויש שביטאו כמיהה לטבע הצומח והחי; יש שמצאו בסמלים המובהקים של מגפת הקורונה – שמו וצורתו של הנגיף, המסכות ואמצעי ההגנה – מקור השראה ליצירה; ויש שהתבוננו והתמודדו עם מה שמתרחש בבית; יש שהמשיכו את הפעילות היוצרת שלהם, כשעתה התפנה להם זמן; ויש שחיפשו דרכים להמציא משהו חדש.

מעל לכל, התערוכה חושפת את שפע היצירה האמנותית בנגב ואת המספר הרב של היוצרים. בתערוכה זו המוזאון מכנס לראשונה יחד אמנים ויוצרים ממעגלים שונים, מגילאים וממגזרים שונים שהמכנה המשותף להם הוא המרחב הגאוגרפי. למרחב זה יש ביטוי בחלק מהעבודות, בעיקר אלה הקשורות בנוף.

אנו מודים לכל האמנים המציגים על ההשאלה של עבודותיהם לתערוכה ועל ההשקעה ושיתוף הפעולה ומודים גם לכל שאר האמנים ששלחו הצעות ולא נכללו בתערוכה.

מוזאון הנגב לאמנות: רחוב העצמאות 60, באר שבע | טלפון:   08-699353

אתר 

שעות פתיחת מוזאון הנגב לאמנות: 

ימים שני ורביעי:  19:00-12:00

ימים שלישי וחמישי: 16:00-10:00