הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

הקרן לידידות תחלק צנצנות דבש בחינם לתושבים שיתנדבו להביאם לקשישים וידרשו בשלומם

תאריך עדכון: 10/09/2020
שם מחבר: דובר העירייה
​​
הקרן לידידות יוצאת לקראת ראש השנה במאמץ לאומי לצמצום הבדידות בקרב קשישי ישראל ולהגברת המודעות של אזרחים לאוכלוסיה המבוגרת החיה בקרבתם. הקרן צפויה החל מהיום (חמישי, 10/09) ועד יום חמישי ה-17/9, לחלק אלפי צנצנות דבש לתושבים אשר יבטיחו להעניק אותן לקשישים המתגוררים בסביבתם, לאחל להם שנה טובה ולדרוש בשלומם. מתנדבים שירצו בכך, יוכלו להשאיר את פרטי הקשר שלהם לשכנים המבוגרים ולהוות בעבורם כתובת לעזרה וחברה. הדוכנים יאוישו במתנדבים שלצד הדבש יעניקו לתושבים המתנדבים גם מסיכות והנחיות לקיום הביקור בצורה בטיחותית. בין היתר ידרשו המשתתפים שלא להיכנס לבתי הקשישים, ללבוש מסיכת פה ואף ולשמור על מרחק של לפחות שני מטרים בזמן השיחה עם הקשישים.

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "אני שמח ומודה לקרן הידידות על המיזם החשוב והמרגש לרגל ראש השנה ולכבודם של הקשישים ועל כל תרומתה המבורכת והחשובה למען החברה בישראל."


המבצע ימשך 7 ימים במסגרתם יועמדו 31 נקודות חלוקה ב-22 ערים ברחבי הארץ. באר שבע לוקחת חלק בפעילות ותקים דוכן במתחם ביג. כאמור, החל מהבוקר ועד השעה 12:00 , במתנ"ס ספורטיב בשכונת רמות, ביום רביעי 16/9/20 בין השעות 18:00-16:00 , ברחבת שופרסל במתחם ישפרו סנטר ביום רביעי, 16/9/20 בין השעות 12:00-10:00 וביום חמישי, 17/9/20 בין השעות 12:00-10:00. התושבים מוזמנים להגיע ולהתנדב למען קשישי העיר לקראת החג.

 
יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות:" לצד סיוע חומרי לעשרות אלפי משפחות חיילים וקשישים הנמצאים במצוקה כלכלית, חשוב לנו גם לעודד את הציבור לשמור על קשר עם הקשישים בקהילה ולקחת אחריות על הדור המבוגר. בעוד רובנו מצליחים לחזור לשגרה מסויימת תחת הקורונה, אוכלוסיית הקשישים עדיין סובלת מבדידות ומרמת חרדה גבוהה. הדבש ימתיק להם קצת את החג אך האכפתיות של הציבור תמתיק להם את כל השנה".