הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

השנה שמחת תורה תחת מגבלות

תאריך עדכון: 08/10/2020
שם מחבר: דובר העירייה
 
שמחת תורה במגבלות
השנה לא נחגוג את שמחת תורה כפי שאנחנו רגילים, אך החגיגה בהחלט אפשרית, בהתאם להנחיות: תפילות והקפות מותרות רק בשטח פתוח ובכפוף לכללי ההתקהלות של עד 20 אנשים, שמירת מרחק ועטיית מסכה. בנוסף, אין לארח ואין להתארח, לא יתקיימו קידושים משותפים, ובוודאי שלא סעודות – זו סכנת נפשות
לאחר שעברנו לצערנו לא מעט חגים בתוך מגבלות הקורונה, הגיע תורו של שמחת תורה, שמצוין ביום שבת, כ"ב בתשרי תשפ"א.
השנה, המגבלות החלות עלינו בעקבות העליה בתחלואה מנגיף הקורונה, לא מאפשרות לנו לציין את החג באופן שבו אנו רגילים. עם זאת, החגיגה בהחלט אפשרית, בכפוף להנחיות, כדי שלא נמצא את עצמנו שוב תחת מתקפת הדבקות.
 
נגיף הקורונה איננו מתחשב בחגים ובמועדים. להיפך, בהתקהלויות הוא מסכן אותנו ואת יקירינו ביתר שאת. נגיף הקורונה הוא האויב שלנו, ואיתו עלינו להתמודד.
בינתיים, הנגיף מפיל חללים רבים ועלינו מוטלת החובה לא לאפשר לא זאת עוד. ריקודים בשמחת תורה לא שווים עוד עשרות ואף מאות חולים, מתוכם לא עלינו כמה קשים, ואפילו גרוע מכך.
 
כך נחגוג בהתאם להנחיות
אין ברירה! חייבים להבין כי ההצלחה במלחמה הזו תלויה בכל אחד ואחת מאיתנו. משום כך חשוב שנשמור באופן קפדני על ההנחיות - לא מתקהלים, לא מארחים ולא מתארחים.

 
שימו לב - בהתאם להנחיות, בתי הכנסת סגורים. כלומר, תפילות והקפות יתבצעו בשטח פתוח בלבד, ללא אכילה ושתיה בצוותא. סעודות נקיים בבית בלבד, אך ורק עם מי שגר איתנו כל השנה.

 
בנוסף, נקצר ככל הניתן את התפילות וההקפות המשותפות, ונקיים אותן אך ורק בהתאם להנחיות:

 
• בשטח פתוח בלבד ובמרחק של עד 1,000 מטר מהבית.

 
• עד 20 איש בשטח פתוח.

 
• לא מסירים את המסכות.

 
• שומרים על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ולא מתקרבים מעבר לזה, בשום שלב. ריקודים נבצע מבלי להחזיק ידיים וללא קירבה פיזית. כל אחד ירקוד במקומו, ומחזיק ספר התורה יעמוד באמצע, רחוק מכולם.
לא ננסה להתחכם ולעגל פינות, מאחר שכולנו משלמים את המחיר, והכוונה אינה רק לקנסות הצפויים למפירים, אלא בעיקר לסיכון הגדול בלהידבק ולהדביק חלילה ולגרום לאובדן חיי אדם.
בתקווה שנחוג את החגים הבאים עלינו לטובה בשמחה, בזהירות ובבריאות!
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
חג שמח