הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

זוכת תחרות הפיזיקה הארצית: ליאל ביטון מאולפנת אמית אוריה באר שבע

זוכת תחרות הפיזיקה הארצית: ליאל ביטון מאולפנת אמית אוריה באר שבע
תאריך עדכון: 11/02/2021
שם מחבר: דובר העירייה

​​

ליאל ביטון  תלמידת אולפנת אמית אוריה באר שבע היא הזוכה בתחרות הפיזיקה הארצית 'האולימפיזיקה' שנערכה השבוע במרכז האקדמי לב, בשיתוף מנהל החינוך הדתי במשרד החינוך. בתחרות השתתפו מאות תלמידי מגמות פיזיקה מכלל התיכונים הדתיים, הישיבות והאולפנות בארץ.

בתגובה לזכיה אמרה ליאל: "התחרות הייתה שונה משאלות רגילות בפיזיקה. רוב המבחן היה מבוסס על הגיון פיזיקלי וחשיבה מחוץ לקופסה. מה שעזר לי מאוד היה התרגול, התמיכה של המורה שלי חנה ינטוב, והעידוד מהבית להמשיך ללמוד פיזיקה. הזכייה במקום הראשון הייתה בהחלט משמחת ומפתיעה". 

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " העיר באר שבע מאמינה ביכולתם של התלמידות והתלמידים לממש את החוזקות הייחודיות שלהם במגוון תחומי הדעת והיצירה, השאיפה למצוינות בשילוב ערכים היא הדרך הנכונה להצטיינות, להעזה ולפריצת דרך. אנו גאים בליאל ביטון ובאולפנת אמית אוריה על ההצטיינות שהיא תוצר של מאמץ והשקעה המניבים את פרי ההצלחה. תודה למנהלת האולפנה לצוות המורים ולתלמידים על הבחירה במצוינות ככוכב דרום ואורח חיים ".

נעה הכהן, מנהלת אולפנת אמית אוריה: "שמחים ומתרגשים בזכייתה של ליאל באולמפיזיקה. ליאל הינה תלמידה מצטיינת בכל המובנים -  לימודי פיזיקה ולימודים נוספים ברמה גבוהה ביחד עם התנדבות ונתינה בתוך האולפנה ומחוצה לה. שמחים שגם בתקופה המאתגרת של הקורונה התלמידות שלנו המשיכו ללמוד ולהתקדם בלימודי הקודש ובשאר המקצועות מתוך עניין, סקרנות, שותפות ואחריות אישית. תודה לצוות המסור והמקצועי שלנו על חינוך ליראת שמים, לקיום מצוות ביחד על שאיפה למצויינות בכל התחומים ותודה מיוחדת למורה לפיזיקה, חנה ינטוב, שמובילה את הבנות לאהבת המקצוע ולהצלחה במבחני הבגרות.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמית: "כל הכבוד לליאל ולמוריה על ההישג. רשת אמית קיבלה החלטה אסטרטגית על השקעה מיוחדת בתלמידים המצטיינים בתחומי המדע, וההישג הזה מחזק אותנו". 

באירוע שנערך לראשונה באופן מקוון השתתף גם ח"כ אופיר סופר שבירך את התלמידים "הצועדים לפי חזונו של המרכז האקדמי לב ומשלבים תורה ומדע ויתרמו לעוצמתה הכלכלית של מדינת ישראל."

"הפיזיקה פוגשת אותנו בתחומים רבים בחיי היום יום, ויש לה חשיבות מכרעת בחוסן הלאומי של מדינת ישראל הנשען על יכולותיה הטכנולוגיות", אמר מנהל התחרות ד"ר יבגני פרישמן. "יש המדברים בחשיבותה דווקא בהיבטים הביטחוניים, אבל הפיזיקה וחוסנה של מדינת ישראל אינם תלויים רק בפיתוח אמצעי לחימה והגנה, אלא גם בדברים בסיסיים יותר דוגמת ייצור אנרגיה. לצד תגליות הגז בים התיכון ישראל משקיעה רבות בתחמי האנרגיה המתחדשות שכן העתיד בכל העולם נמצא שם, כאשר היסוד להצלחה גם בתחום זה מבוסס גם הוא על פיזיקה".​