הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

פטור מהיטל השבחה לפרויקטים של התחדשות עירונית בעיר העתיקה

תאריך עדכון: 14/02/2021
שם מחבר: דובר העירייה

במסגרת התכנית העירונית לחידוש העיר העתיקה, הובילה עיריית באר שבע החלטה חשובה, אשר אושרה במועצת העיר, למתן פטור מהיטל השבחה לפרויקטים של התחדשות עירונית בעיר העתיקה, לתקופה של 3 שנים ולהחיל פטור זה גם על תכניות נקודתיות שתואמות את הוראות התכנית להתחדשות עירונית המקודמת לעיר העתיקה.

ההחלטה לפטור מהיטל השבחה הינה פרטנית ותיבחן לגופו של עניין עבור כל מגרש בגינו תוגש בקשה להיתר והיא מותנת באישור משרדי הממשלה הרלוונטיים.

צעד חשוב זה מצטרף לשורה של תמריצים שכבר אושרו בעיר העתיקה, אשר יעודדו יזמים להשקיע ולבנות פרויקטים למגורים בשימושים מעורבים שימשכו בילוי, מסחר, תרבות ופנאי. כאמור, כלי זה יתווסף למגוון הכלים והפעולות שהעירייה מקדמת במתחם כחלק מהכרזתו כמתחם להתחדשות עירונית.

בשנים האחרונות יוזמת העירייה ומקימה פרויקטים רבים בתחומי התרבות אומנות ופנאי, אשר יהפכו למוקדי משיכה נוספים לעיר העתיקה, דוגמת בית המחול, הצלמנייה, בית הסופרים, סדנת ההדפס, גלריית ארטישוק ומרכז מולועלם לתרבות יהדות אתיופיה. כמו גם הקמפוס ללימודי אדריכלות והנדסה אומנותית של סמי שמעון ומלונות הבוטיק שנפתחו בשנים האחרונות. אלה יתווספו לפארק קרסו למדע, מרכז הצעירים, מרכז מבקרים באר אברהם אבינו ותיאטרון הפרינג' שהורחב ושופץ בחודשים האחרונים. עוד פועלת העירייה לחידוש תשתיות ברחובות העיר העתיקה, הבולטים בהם בימים אלה כיכר רבין ומדרחוב קק"ל.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': לעיר העתיקה פוטנציאל להפוך למוקד של תרבות בילוי ופנאי מהמובילים בארץ. התחדשותה של העיר העתיקה מורכבת, ומשבר הקורונה ודאי לא הוסיף, אבל צעד חשוב זה יעודד יזמים להשקיע בעיר העתיקה. ההשקעה העירונית בחידוש תשתיות, הקמת עוגני תרבות ומשיכה של קהלים ובהמשך גם חידוש האירועים – יסייעו רבות במאמץ זה ".