הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

מקדמים פתרונות חדשניים בתחום החינוך

תאריך עדכון: 17/02/2021
שם מחבר: דובר העירייה
​​​
במסגרת פעילות העירייה לקידום איכות החיים בעיר לרווחת התושבים וכחלק ממגמה מואצת לפיתוח אמצעים חדשניים בתחום החינוך יערך בסוף השבוע (חמישי, 18/2/21) אירוע מקוון לסיכום והצגת הרעיונות במיזם 'אתגר החדשנות הטכנולוגית בחינוך' של באר שבע. מטרת האתגר במסגרתו פורסם לפני מספר שבועות קול קורא, לאנשי חינוך ויזמי טכנולוגיה חינוכית, לתושבי העיר, לבנות ובני נוער, לקדם ולהפיץ רעיונות חדשניים ומודלים פורצי דרך של שימוש בטכנולוגיה להוראה היברידית וכן לעודד חדשנות טכנולוגית במערכת החינוך. האתגר מתקיים ביוזמת עיריית באר שבע בהובלת מנהל החינוך ואגף חדשנות ומערכות מידע בשיתוף start  - החטיבה לחדשנות טכנולוגית במשרד החינוך.

 
   האתגר נוסח על בסיס צרכים מרכזיים שעלו מתוך הקהילה החינוכית של העיר, במטרה לקדם את איכותה וחדשנותה בהתמודדות עם שגרת החיים החדשה.

 
  ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " האתגר הטכנולוגי מצטרף למסורת של אירועי חדשנות ויזמות במטרה לעודד מעורבות תושבים, אנשי חינוך ויזמים לקחת חלק פעיל בקידום ופיתוח מיזמים בשלל תחומים בבאר שבע. מהלך זה הוא אחד מיני רבים שיסייעו לתושבים ולמערכת החינוך להתאים את המציאות העירונית למציאות החדשה. בעידן של היום, עיר שהיא לא חדשנית, יזמית ושיתופית - לא רלוונטית. "
 

מ"מ וסגנית רה"ע, מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר: " תקופת הקורונה מהווה זרז לחדשנות טכנולוגית בתחום החינוך כמו גם במגוון תחומים אחרים. חיזוק הSTEM (מדעים, הנדסה וטכנולוגיה) בעיר באר שבע תוך עידודן של יוזמות חינוכיות בתחום חשוב מאין כמוהו בהתמודדות עם אתגרי העיר. מדובר בגישה חינוכית חדשנית וערכית המאפשרת לכלל השותפים לקחת חלק במהלכים משמעותיים בעיצוב העתיד. "


מנהל אגף חדשנות, מערכות מידע ותקשורת בעיריית באר שבע, יהוד מרסיאנו : "המיזם המנצח יזכה למנטור מלווה וסיוע מהעירייה אשר יקדם את המייזם ליישום, במטרה להטמיע את הפרויקט ולהביאו לביצוע במהירות האופטימלית."