הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

מספרים ביחד - בנות ובני נוער ממחיזים את סיפורם של שורדי השואה

תאריך עדכון: 08/04/2021
שם מחבר: דובר העירייה

באמצעות מסע אל ההיסטוריה של העם היהודי לתיעוד רגעי החוזק, העוצמה, רגעי השפל והעצב יצרה במהלך השנה האחרונה, בתקופה לא פשוטה ותחת מגבלות בשל נגיף הקורונה, קבוצה של תלמידים בכיתות י' ויא' במוסדות חינוך בבאר שבע יחד עם שורדי שואה, מחזה דוקומנטרי משותף החובק את סיפורם של הדור הראשון, השני ובני הנוער, מחזה שמביא תיעוד אנושי של זיכרון והיסטוריית העם היהודי לצופה.

הסרט הוגש לניצולים ובו התיעוד המרגש של המחזה בהשתתפות בנות ובני הנוער והשורדים שתועדו כשהם מספרים את המשך הסיפור שבני נוער העלו לבמה.

מדובר במיזם, "מספרים ביחד", תכנית חינוכית בין דורית במסגרתה נפגשים התלמידים עם הניצולים לאורך מספר חודשים ולומדים על ההיסטוריה של העם היהודי ממקור ראשון.

תכנית חשובה זו יצרה מסמך דוקומנטרי - תיאטרלי להצגת קורות הישרדותם ותקומתם של ניצולי השואה, בדרך אומנותית המוסרת עדות בשרשרת הדורות.

לאורך החודשים האחרונים, בצל מגפת הקורונה התלמידים היו בקשר טלפוני או/ו באמצעות שיחות וידאו עם הניצולים, מספר פעמים בשבוע, מקשיבים, קשובים לצרכיהם ומחבקים מרחוק את הניצולים.

השורדים מוותיקי העיר באר שבע, העידו על תלאותיהם ושיקפו את היסטוריית העם היהודי בתקופת השואה מכל הזוויות ומורכבות סיפור השואה. סיפור חייהם מספר את הגעתם והיקלטותם כעולים בעיר באר שבע בראשית דרכה.

הסיפור שלהם הוא סיפורה של העיר, כל ניצול בתיעוד מייצג אבן מאבני העיר.

את הפרויקט הייחודי מקדם מינהל החינוך בעיריית באר שבע בהובלת מרכז מצוינות בתיאטרון, בניהולה של הילה פז. יוזמת, כותבת ומנחת התכנית רוני גלילי - יועצת, היסטוריונית עם התמחות בנושאי השואה, בוגרת קולנוע דוקומנטרי.

יאיר מוסל היה אמון על הנחיית תיאטרון, כתיבה ובימוי.

לפרויקט שותפים:

יו"ר ועדת ההתנדבות, חברת מועצת העיר עו"ד מינה קלמן חדד, מנהלת התוכנית ממרכז מצוינות בתיאטרון, טליה סספורטס, גודמן בית ספר למשחק בנגב ותיאטרון באר שבע. כזכור, מרכז מצוינות בתיאטרון הינו אחד ממרכזי המצוינות אותם מפעילה היחידה למצוינות בעיריית באר שבע, בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " אני רוצה להביע הערכה מעומק הלב לכל מי שלקח חלק בתוכנית החשובה של מרכז המצוינות לתיאטרון "מספרים ביחד". השורדות והשורדים אלה שמהווים את העוגן לתקומה ולגבורה שלנו, העם היהודי בארץ ישראל והדור הצעיר, התלמידות והתלמידים, אלה שנולדו היישר אל מדינת ישראל החדשה החזקה והמתפתחת, החיבור בינכם זוהי העוצמה הגדולה ביותר של מדינת ישראל " .​