הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

הנחה משמעותית בארנונה בעיר העתיקה, למגורים ועסקים

בית האמנים בנגב
תאריך עדכון: 02/06/2021
שם מחבר: דובר העירייה

​​בשורה חשובה לעיר העתיקה של באר שבע – הפחתה משמעותית בארנונה למגורים ולעסקי תרבות ופנאי כחלק מסדרת צעדים לחידוש העיר העתיקה ועידוד הפעילות בה.

​​ועדת הכספים אישרה הערב(שלישי 1.6) הפחתת הארנונה למגורים למינימום הקבוע בחוק. עוד אושרה הפחתה של תעריפי הארנונה במהלך דו-שנתי בשיעור של 70% לעסקים כגון מסעדות, פאבים, בתי קפה, גלריות לאומנות בתחומי הציור הפיסול והצילום. זאת כחלק מהתוכנית העירונית לחידוש העיר העתיקה ועידוד הפעילות בה, כמרכז בילוי, תרבות ופנאי.

ראש העיר רוביק דנילוביץ: "מדובר על מהלך חשוב כחלק מסדרת צעדים לחידוש העיר העתיקה של באר שבע כמרכז תרבות בילוי ופנאי, לאחר משבר הקורונה."

החלטת ועדת הכספים תעבור לאישור מועצת העיר בהמשך החודש ומותנת באישור משרדי האוצר והפנים.

צעד חשוב זה מצטרף לאישור מועצת העיר בתחילת 2021, לפטור מהיטל ההשבחה לפרויקטים למגורים במסגרת התחדשות עירונית בעיר העתיקה, לתקופה של 3 שנים.

חשוב לציין שבשנים האחרונות יוזמת העירייה ומקימה פרויקטים רבים בתחומי התרבות אומנות ופנאי, אשר יהפכו למוקדי משיכה נוספים לעיר העתיקה, דוגמת בית המחול, הצלמנייה, בית הסופרים, סדנת ההדפס, גלריית ארטישוק ומרכז מולועלם לתרבות יהדות אתיופיה. כמו גם הקמפוס ללימודי אדריכלות והנדסה אומנותית של סמי שמעון שייפתח ומלונות הבוטיק שנפתחו בשנים האחרונות. אלה יתווספו לפארק קרסו למדע, מרכז הצעירים, מרכז מבקרים באר אברהם אבינו ותאטרון הפרינג' שהורחב ושופץ בחודשים האחרונים.

כמו כן, העירייה יחד עם החברות העירוניות "כיוונים" ו"יעדים" מקדמות בימים אלה סדרה של אירועי תרבות, תיירות ופנאי בחודשי הקיץ בעיר העתיקה.

עוד פועלת העירייה בימים אלה לחידוש תשתיות בעיר העתיקה בראשן פרויקט חידוש קק"ל.