הצגה בדף הבית
מבזק/כתבה
נושא
תיאור
תאריך עדכון
תאריך תפוגה
כותרת משנה
שם מחבר
קטגוריה
תמונה קטנה
תמונה
Link1
Html3
הצגה בניוזלטר
הצגה בניוזלטר-כתבה ראשית
מידע חופשי
תצוגה לדף
קבצים מצורפים

הכי באר שבע שיש: "חג השכנים" חוזר ובגדול

תאריך עדכון: 06/06/2021
שם מחבר: דובר העירייה

​​

מתגעגעים לשבת עם השכן לכוס קפה? ביום שלישי ה-15 ביוני זו תהיה ההזדמנות לעשות זאת. "חג השכנים" יצוין ברחבי הארץ ובעשרות מוקדים בעיר, כשהרעיון הוא שכל אחד ואחת יצאו עם משהו לאכול או לשתות מהבית, לפתוח שולחן מתקפל ולהנות יחד מזמן איכות בטעם של פעם.

חג השכנים - זהו יום בו אנו מתכנסים עם האנשים שנמצאים כל כך קרוב אלינו ולעיתים אנחנו אפילו לא מכירים. החג יתקיים במאות מוקדים שכונתיים שונים ברחבי הארץ וכאמור ברחבי העיר. על החג בבאר שבע אמון מטעם העירייה אגף קהילה ופנאי של חברת 'כיוונים'.

ארגון "ארץעיר" והשירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה הם מובילי החג שיצוין גם בעומר, אשדוד, תל שבע, מיתר. באר שבע מצטרפת למסורת המצוינת ברחבי הארץ והעולם. במסגרת החג ייפגשו שכנים בכל יישוב ויצאו אל המרחבים הציבוריים, אל החצרות והפארקים הקרובים לביתם עם אוכל ביתי, שולחנות, כסאות, משחקים במטרה פשוטה להתחבר.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " כוחה של קהילה להוביל ולהשפיע.

מדובר ביוזמה חשובה נוספת המאפשרת לחזק את הקהילתיות בשכונות המגורים, ליצור חיבור וקרבה בין התושבים בבניין, בבית ליד וברחוב ולהעצים את תחושת השייכות של אנשים לסביבת המגורים שלהם.

לחבר ולהתחבר, שכנות ושכנים ולחגוג יחד. "

מנכ"ל ארגון ארץעיר, אורי כרמל: "בתקופת הקורונה ראינו את החשיבות שבקהילות המקומיות. הקהילות אפשרו את ההתארגנויות השונות אשר ניסו להקל ולסייע ולו במעט את התקופה המורכבת שעברנו. חג השכנים הוא הזדמנות להכרות ויצירת קשרים טובים עם השכנים מעבר לקבוצת וואטסאפ של ועד בית. זו ההזדמנות לשינוי בתפיסת החיים היומיומית - לראות בשכנים שלנו שותפים ליצירת קהילה מקומית שתתן מענה לצורך הכל כך אנושי של שייכות, ערבות הדדית ותחושת יחד ".

חג השכנים הוא מסורת שהחלה בפרוור בפריז שבצרפת לפני כמה שנים במטרה לחזק את הקהילתיות בשכונות המגורים וליצור חיבור וקרבה בין התושבים. התושבים הציבו ברחוב שולחן וכסאות, נפגשו, השמיעו להם מוזיקה ובעצם יצרו מסורת שהתפשטה ברחבי אירופה.

כיום, החג מצוין ביותר מ-36 מדינות ברחבי העולם ומאות אנשים שיוצאים לרחובות העיר והשכונה בשביל להכיר באמת ומקרוב את השכנים שלהם. חג השכנים הבינלאומי מצוין מידי שנה ביום שישי האחרון של חודש מאי, אך בעקבות מבצע "שומר החומות" החג יצוין השנה ב- 15/6.

לפרטים נוספים ולקבלת ערכת פעילות: 

לאתר הרישום בעיר באר שבע​

​ *** תמונת ארכיון ממפגש שכנים שקידמו חברי 'הסיירות השכונתיות'