פינת אימוץ

​עיריית באר שבע שולחת את עזרתה גם לתושביה האנושים, וגם לתושביה המהלכים על ארבע. לעירייה כיום אין כלבייה עירונית, לכן כלבים רבים מוחזקים בתנאי הסגר ובכל רגע נתון ניתן למצוא בהסגר בין 25 ל-30 כלבים, הממתינים למשפחה מאמצת וחמה שתהפוך אותם לחלק מהם. אם גם אתם תמיד חלמתם על להוסיף חבר מכשכש אל המשפחה, זה בדיוק הזמן לקחת החלטה!
 

ידידו הטוב ביותר של האדם

משפחות רבות בוחרות לשלם מאות ולפעמים אלפי שקלים למגדלי כלבים גזעיים על כלב המגיע עם תעודה, אבל כשאתם רואים את ילדכם משתובב עם הכלבלב החדש שלו, אתם חושבים שהתעודה עושה את ההבדל? במקום להוציא הון, תוכלו גם לחסוך כסף וגם לעשות מעשה טוב כאשר תאמצו כלב מן ההסגר העירוני. הכלבים הללו כמהים וזקוקים לבית חם וטוב, לאהבה, למשחקים ולחופש, ואתם לא מסוגלים לדמיין כמה אהבה תקבלו מהם בחזרה.
 

אמץ חבר

באר שבע היא עיר שאוהבת בעלי חיים ועושה המון למענם כולל יצירה ויישום של תכניות המיועדות ספציפית לדאוג לרווחתם של בעלי החיים. כחלק מן המאמצים הללו אנו מעודדים יותר ויותר תושבים לבחור את אחד הכלבים המקסימים שנמצאים בהסגר ולקחת אותו הביתה איתם. מחקרים אחרונים הוכיחו כמה ממצאים מופלאים על היתרונות שבאימוץ כלבים - ילדים אשר גדלים עם כלב סובלים פחות מבעיות בריאותיות ושומרים על ערכי לחץ דם נמוכים יותר במצבי לחץ. בנוסף לבריאות, מחקרים הוכיחו כי ילדים שגדלו עם בעלי חיים הופכים להיות אחראים, מפתחים כישורים חברתיים רבים יותר ואף מפגינים יכולות זיכרון וריכוז מוגברות.
 

כלבים בבית – לא לילדים בלבד

את התועלת של אימוץ חיית מחמד ניתן למדוד גם על מבוגרים וקשישים. מחקרים מוכיחים שבעלי כלבים מצליחים יותר בירידה במשקל ובשמירה על אורח חיים בריא ופעילות גופנית רציפה. בנוסף הוכח כי קשישים אשר חיים עם כלבים מפגינים סימנים מופחתים של חרדה ודכאון, ויש מחקרים שטוענים שכלב בבית אפילו יכול לעכב התפתחות של אלצהיימר. אם כל אלו לא סיבות מספיק טובות להוסיף כלבלב אל הבית, מה כן?