קיימות

​בצורה הפשוטה ביותר, קיימות (Sustainability) היא הדרך להשאיר משהו במצבו הקיים. כיום משתמשים במונח 'קיימות' על מנת לתאר רווחת חיים מתמשכת, הן במובן חברתי, הן במובן אישי והן במובן סביבתי. עיריית באר שבע שואפת למצב של קיימות המקדם איכות חיים והתחשבות במשאבים הטבעיים. מתוך מחשבה זו, מקדישה העירייה מאמצים רבים על מנת לפתח תוכניות של פיתוח בר-קיימא ולדאוג לרווחת התושבים וסביבתם.
 
 

ניהול אקולוגי נכון

אחד המקומות בהם ניתן ליישם את רעיון הקיימות בצורה הטובה ביותר הוא בכל הנוגע לניהול אקולוגי. בתוכניות קיימות אנו לומדים כיצד לנהל את הקרקעות שלנו, מאגרי מים מתוקים, צריכת אנרגיה, צריכת מזון, ניהול חומרים ופסולת רעילה ועוד. אנו לומדים כיצד לנצל את שירותי המערכת האקולוגית וכיצד להפסיק את הקשר בין הדרדרות הסביבה לבין צמיחה כלכלית (כמו בפיתוח קהילה על חשבון משאבי הטבע ואיכות הסביבה).
 
 

מתאמת קיימות עירונית

מתוך רצון עצום להקדיש משאבים וזמן לנושא הקיימות בעיר, מונתה מתאמת קיימות האחראית על כל הנושא. תפקידה לקדם את הקיימות והפיתוח בר קיימא בעיר, יזום, תכנון ויישום תהליכים עירוניים לקידום איכות החיים והסביבה של התושבים, תאום ויצירת שותפויות בין האגפים והמחלקות השונות בעירייה ובין העירייה למוסדות שונים והציבור. בעבודתה מקדישה המתאמת זמן להטמעת עקרונות הקיימות בתפקוד העירוני היומיומי, תיאום בין האגפים, מעקב ופיקוח על ביצוע תהליכים עירוניים והקמת פרויקטים חדשים בתחום הקיימות ואיכות הסביבה.
 
 
 

צור קשר

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת הקיימות, לברר על שלל הפעילויות השונות בתחום  או להתנדב לסיוע בתחום.
 
  
  
  
  
  
רונית איבגימתאמת קיימות עירונית08-6840256זלמן שנאור 10, באר-שבעronit@br7.org.il
​​