מרכז עדי - לנערות במצבי סיכון


מרכז עדי הוקם על ידי עיריית באר שבע, משרד הרווחה והשרות לנערות וצעירות וכן ויצו ישראל, האגף לרווחת המשפחה.
המרכז הוא מרכז לנערות ונשים צעירות בלבד והצוות הגרעיני אף הוא מורכב רק מנשים. בצוות יש מנהלת (עו"ס), שלוש עובדות סוציאליות, אם בית, רכזת חינוכית, מזכירה.
התפיסה הטיפולית שלנו נותנת מקום לגישה המגדרית, תוך התייחסות למאפיינים הייחודים בטיפול לנשים ונערות.
 
המרכז מתנהל כבית לכל דבר והוא מציע לכל הנערות המבקרות בו את כל התנאים הפיזיים להן הן זקוקות, החל ממקום בטוח לשהות בו, מקלחת חמה וארוחות. אנו משתדלים לענות גם על הצרכים הרגשיים וליצור חוויה אחרת, נעימה ובטוחה עבור הנערות שבוחרות להגיע אלינו.
הנחת העבודה שלנו היא שכל נערה המופנית אלינו צריכה לרצות להיות במרכז. אם היא מעוניינת להשתלב, אנו נעשה הכול בכדי לשלב אותה.
 

המרכז מפעיל שתי תכניות:

תכנית עדי - תכנית עדי מהווה מרכז יום שיקומי טיפולי חינוכי לנערות נושרות ממסגרות חינוכיות בגילאי 14-16. התכנית פתוחה בימי א'-ה' בשעות 08:00-16:00 ומציעה השלמת השכלה דרך פרויקט הילה הנלמד במקום, טיפול פסיכוסוציאלי, עבודה קבוצתית, והתערבות משפחתית. במסגרת התכנית במרכז הנערות משתתפות במגוון סדנאות טיפוליות באמצעים שונים כגון טיפול באומנות, טיפול באמצעות בעלי חיים, דמיון מודרך ועוד.
 
כמו כן, במרכז מתקיימים סדנאות וקורסים מקצועיים בנושאים שונים כגון בניית ציפורניים, איפור מקצועי ועוד (התכניות משתנות משנה לשנה).
נערות המתאימות למסגרת זו מופנות על ידי כל השירותים העובדים עם בני נוער- היחידה לנערה בבאר שבע, היחידה לקידום נוער, בתי ספר, שרות המבחן לנוער, עובדי רווחה, ואף נערות אשר מפנות חברות בשעת צרה לקבלת מענה.
לכל נערה במרכז נבנית תכנית טיפולית, הייחודית לה, המותאמת לצרכיה, קשייה ובעיותיה. בסיום הטיפול הנערות משתלבות במסגרות בקהילה מחדש כגון בתי ספר, שרות לאומי, צבא ועוד.
 
תכנית מרחב פתוח לנערות קצה - תכנית זו מיועדת לנערות וצעירות בגילאי 16-25 אשר מנותקות ממסגרות תקופות ארוכות, צעירות משוטטות אשר נחשפו למצבי חיים קשים, המקיימות יחסי מין בלתי מובחנים, המשתמשות באופן מזדמן בסמים ואלכוהול ולמעשה אינן נמצאות בשום קשר אישי, חברתי ומקצועי נורמטיבי. בפרויקט זה אנו מאתרות את הנערות במקומות שונים, בסיורים ברחובות, בהפניות למקומות מגורים ובאמצעים רבים. תהליך הגיוס של נערה למרכז הוא ארוך ולעיתים אורך זמן רב בגלל חוסר האמון שיש לצעירות אלו עם אנשים. אנו משתדלות לא לוותר על אף אחת, גם אם הדבר קשה ולעיתים נראה כבלתי אפשרי.
 
גם בתכנית המרחב, הצעירות מטופלות בטיפול פסיכוסוציאלי, שילוב של גישות שונות ואמצעים שונים בטיפול. אנו משתמשים הרבה בעבודה קבוצתית דינמית וקוגנטיבית. לכל צעירה נבנית תכנית הייחודית לה עם התייחסות למצבה תוך בניית תכנית שיקומית אשר מלווה באבחון תעסוקתי, הפנייה לתעסוקה, הפנייה לתכנית המנטורינג, צבא, שרות לאומי ועוד.
בפרויקט זה משתלבות מתנדבות בשעות הפעילות וכן בחיזור.
 
התכנית עובדת בימי א' בשעות 08:00 – 14:00
בימי ג' ו-ב' בשעות 13:00 – 21:00
יום ד' בשעות 13:00 - 21:00
יום ה' בשעות 10:00 – 17:30
 
כמרכז הנותן מענה ייחודי לנערות וצעירות בקהילה אנו משתדלות לקבל ולתת לכל פנייה את תשומת הלב הראויה.
 
 
 

פרטי התקשרות:

  
  
  
טלפונים נוספיםמסנן
08-6280355revitall@br7.org.ilויצמן 1, בקומה השנייה מעל סניף ויצ"ו המרכזי בעיר
08-6230955