היחידה לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה

תפישת העולם החברתית והתרבותית בישראל, מאמינה כי משפחה צריכה להיות מקום בו כל חבריה מרגישים בטוחים ומוערכים, ובה תתאפשר לחבריה הגשמה עצמית וצמיחה.
מתוך תפישת עולם זו, הוקם בבאר שבע, לפני שנים רבות, המרכז האזורי לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, שמטרתו  לסייע במיגור תופעת האלימות במשפחה, בחברה בכלל  ובעיר באר שבע בפרט.
 

צוות המרכז

המרכז מופעל על ידי עובדים סוציאליים מומחים בטיפול במניעת האלימות בקרב מבוגרים, מתבגרים וילדים. במהלך פעילותו של המרכז מתבצעת עבודה טיפולית עם כל המבקרים בו, הכוללת הפעלת גישות טיפוליות שונות. צוות המרכז מתאים לכל פונה באופן אישי את הסיוע הנכון עבורו תוך  הקפדה על רגישות תרבותית, שמירה על פרטיות וסודיות מוחלטת.
 

התהליך הטיפולי במרכז

המרכז האזורי לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה משמש כתובת מקצועית באזור הדרום לבני זוג החיים בקשר זוגי אלים ולילדיהם הנחשפים לאלימות זו. המרכז מקפיד לתת מענה מידי, בעיקר בשעת חרום ומשבר, וכמובן גם נותן מענה טיפולי לטווח ארוך. בתוך המרכז תתאפשר קבלת טיפול פרטני, זוגי וקבוצתי (בראיה מערכתית משפחתית), לפי צרכי המטופלים, כאשר מטרת הטיפול במרכז היא לסייע בהפסקת האלימות בתוך המשפחה ולסייע לחברי המשפחה בהתמודדות עם קשיים בדרך לא אלימה.
 

יחידה לילדים ונוער

במרכז מופעלת יחידה מיוחדת המיועדת לטיפול בילדים ונוער הנחשפים לאלימות במשפחה, וביצירתן והפעלתן של תכניות מניעה והתערבויות טיפוליות לאוכלוסייה זו. מטרה נוספת של המרכז היא חינוך ומניעה ובהתאם לזאת מתקיימות פעילויות עם מתבגרים וצעירים טרם הזוגיות לשינוי עמדות ואף מופעלות תכניות מניעה במוסדות חינוך.
 

לנוחות המטופלים

  • תמיכה בשפות האם: במרכז ניתן לקבל סיוע לעולים חדשים בשפות: אמהרית, טיגרית, רוסית וספרדית.
  • לאנשי המקצוע בקהילה המרכז  נותן הדרכה, השתלמויות והסברה לאנשי מקצוע במחוז הנגב בתחום התמחותו, ומקדם בברכה הכשרה מעשית של סטודנטים ומחקר אוניברסיטאי בנושא.
  • טיפול בקבוצות: קיימות קבוצות טיפוליות לנשים, גברים, דוברי אמהרית\טיגרית, נשים וגברים דוברי רוסית, ילדים ונוער ועוד.
 
 

יצירת קשר ושעות פעילות

אנו מזמינים את כל תושבי העיר המתמודדים עם מצבים משפחתיים וזוגיים הנובעים מיחסים אלימים, ליצור עמנו קשר.

  
  
  
שעות קבלת קהלמסנן
08-6206566 במצבי חירום נא לפנות למוקד העירוני 106tsila@br7.org.ilהרצל 57 ( פינת רחוב הדסה) באר שבע
ימי ראשון- רביעי 8:00-18:00
יום חמישי בין השעות 08:00-16:00


כתובת למשלוח דואר: תא דואר 5843, מיקוד: 81457.