ספריה עירונית

​מטרת הספרייה הינה להעניק משאבי ידע, לספק הדרכה לקריאה ועיון, לעודד את הקריאה החופשית להנאה ואת הצריכה המושכלת של ידע ומידע, ליזום פעילויות תרבות והתכנסויות של קבוצות וארגונים מקרב הקהילה, ולטפח את הספרייה כמרחב שוקק פעילות שנעים לשהות בו.
 
קיימת חשיבות רבה לקשר שבין הספרייה העירונית לבין מוסדות החינוך בעיר, בדגש על "באר שבע עיר קוראת". פעילויות הספרייה מתמקדות במספר מרחבים המשמשים להשאלת ספרים, אולמות קריאה, עיון לילדים ולמבוגרים ועמדות מולטימדיה. כמו כן, מעמידה הספרייה מרחב המשמש לשעת סיפור ומרחב המשמש להשתלמויות.
 
ספריה עירונית
 

אירועים בספריה העירונית

  
  
  
לא קיימים פריטים להצגה בתצוגה זו של הרשימה "אירועים בעיר".
 

 

חשוב לדעת!

  • במסגרת התיקון לחוק הספריות, פתיחת "כרטיס קורא" הינה בחינם! (בתוספת צ'ק פיקדון).
  • במסגרת תכנית "באר שבע עיר קוראת", הוחלט במנהל החינוך להעניק "כרטיס קורא" ללא פיקדון, לכל תלמידי כיתות א' ו-ב' בבאר-שבע. בתוכנית תשולבנה פעילויות העשרה בספרייה.
 

אולמות הקריאה וההשאלה

אולמות הקריאה וההשאלה מציעים מגוון רחב של ספרי קריאה חדשים וישנים. אולם הקריאה למבוגרים מציע ספרים בשפות עברית, רוסית, צרפתית, אנגלית ורומנית. כמו כן, הוצב לרשות הציבור מתקן סיוע לקריאה למען כבדי ראייה. אולם הקריאה לילדים מציע מגוון של ספרי קריאה המחולקים לשלוש רמות: ילדים בגיל הרך , ילדים קטנים ובני הנעורים.
 
לרשותכם שרות חדש לקוראים - גישה חופשית לקטלוג הספרייה.
עיתונות יומית: לרשות הקוראים - "הארץ" ו-"וסטי" (ברוסית).
 

מולטימדיה

לרשות הקהל עומדות 15 עמדות מחשב הכוללות מאגרי מידע ומשחקי מולטימדיה לילדים.
 

אולמות העיון

אולמות העיון עונים על הצורך ההולך וגדל בשנים האחרונות לקבלת שירותי מידע רחבים ומעודכנים. בכדי לענות על צורך זה, הרחיבה הספרייה וחילקה את אולמות העיון  לפי קבוצות גיל. ילדים עד כיתה ז' מקבלים שירותי עיון בחדר העיון לילדים, הכולל ספרים, יעץ, שירותי הדפסה, סריקה, צריבה וגלישה באינטרנט. ילדים מעל כיתה ז' ובוגרים, מקבלים את שירותי הייעוץ והמחשוב בחדר העיון למבוגרים.
 

שרותי הפינה האמריקאית

בחדר העיון למבוגרים מצויה "הפינה האמריקאית" שהוקמה במימונה של שגרירות ארה"ב ובה מוצעים:
  • שירותי מחשב
  • מגוון של ספרי קריאה
  • יעוץ
  • מדריכים של מוסדות חינוך גבוה בארה"ב
  • סדנאות ,הרצאות וקבוצות עבודה

בפינה מוצעים ספרים בשפות אנגלית, עברית, רוסית וערבית.
 

שרותי "המרחב הצרפתי"

באולם ההשאלה למבוגרים מצוי "מרחב צרפתי" אשר הוקם בשיתוף עם מכון תרבות צרפת. "המרחב הצרפתי" מציע מגוון של ספרים ישנים וחדשים בצרפתית. במקום מתקיימות פעילויות העשרה לקהל דוברי הצרפתית ולקהל הרחב. מתנדבות מסורות שוקדות על ארגון וסידור המרחב.
 

שירותים הקיימים בסניף "בית יציב"

  • אולם השאלה למבוגרים ולילדים.
  • חדר עיון לילדים ומבוגרים.
  • מחשבים, מדפסות ושירותי גלישה.