פארק מרמלדה

פארק מרמלדה מזמין את המבקרים ואת עוברי האורח לחוויה ייחודית של תנועה, דרך חדשה לחוות את העיר, מפגש בלתי אמצעי של קבוצות משתמשים שונות. הפארק מנצל את מיקומו המרתק בעיר באר שבע, בלב שדרות בן גוריון המהווה מחבר תנועתי מרכזי בין צירי כניסה ראשיים לעיר וסמוך לתחנת הרכבת של אוניברסיטת בן גוריון. הפארק ממוקם בתפר שבין קמפוס האוניברסיטה ובית החולים, שכונת מגורים ואזור תעסוקה ושואב לתוכו משתמשים מסוגים שונים.
 
פארק מרמלדה 
 
מערכת השבילים הצבעונית בפארק מהווה "מתקן" בפני עצמו, רצועות ארוכות - מפותלות, העוברות וקושרות את חלקי הפארק השונים ומהוות גם מעבר וקשר בין חלקי העיר והמוסדות הנושקים לפארק בהיקפו. השבילים מאגדים בתוכם סוגי ספורט שונים זה לצד זה אך עם זאת מאפשרים רצף פעילות ואתגר לכל ספורט בנפרד – ריצה והליכה ספורטיבית (2000 מ'), טיול, רכיבה על אופניים והחלקה בגלגיליות.
המסלולים מונחים יחד בהרמוניה של צבעים, רוחבים משתנים וחומרים, מושכים את המשתמש לחזור ולחוות את הפארק בכל פעם מזווית אחרת ובתחום ספורט אחר ומאפשרים אימון במגוון דרגות קושי - בהתאם לניסיון המשתמש, גילו והתחום בו הוא שולט. כל מסלול יקבל אופי ואפיון משלו, כך שניתן יהיה בקלות להבחין בין השבילים השונים. ההנחה של השבילים השונים זה בצד זה יוצרת אנסמבל שמח, "מרמלדה" ענקית...
 
פרוגרמת הפארק מכילה בנוסף לשבילי הספורט, עוד מגוון שימושים העוסקים בספורט: מגרש כדור עף חופים, רחבת החלקה על גלגיליות, חצר סלים, אומגה, אזור מתקני כושר, מתחם אופני שטח, מתקן נדנדות עצום ממדים, המהווה אטרקציה מרכזית, ולצד כל אלה בריכה ביולוגית למנוחה ושהייה.
 
הפארק מתבסס על חורשות אורנים קיימות ומייצר מערכת טופוגרפית חדשה של גבעות ומרחבי דשא. הטופוגרפיה משמשת את חוית המשתמש הן לשבילי טיול ריצה ומסלולי גלגיליות  והן למסלול אתגרי לאופניים. מן הגבעה המרכזית נפרש נוף עירוני מרתק, עולם של רכבות, שולי העיר והמדבר ואנדרטת חטיבת הנגב.
 

פרטי התקשרות

כתובת: שד' דוד בן גוריון 30
טל' נייד של מנהל תפעול בפארק, מר רפי פישר: 053-7956034

שעות פתיחה

ימים א'- ה' בין השעות: 07:00 – 21:00
יום ו' בין השעות 07:00 - עד לפני שעה כניסת השבת
יום שבת בין השעות: 07:00 – 21:00