גודמן – בית הספר למשחק בנגב

בית הספר למשחק הוקם במטרה להוות מוסד מקצועי להכשרת שחקנים, לפתח כישרונות מקומיים ולהקנות לתלמידיו ידע וכלים הדרושים להם לעיסוקם העתידי בתחום. כמו כן, להוות מרכז תרבותי ואומנותי עבור תושבי באר שבע והלוויין שלה. מיום הקמתו מיצב עצמו בית הספר כגורם מרכזי ומשמעותי בעשייה התרבותית בנגב וניתן לראות את הישגיו המקצועיים בתחומי התרבות, החינוך, והרווחה בעיר באר שבע ובכלל. כחלק מתכנית הלימודים מעלה בית הספר שש הפקות מקצועיות בשנה, ממגוון הרפרטואר הישראלי והעולמי, עם מיטב הבמאים והיוצרים. ההצגות פתוחות לקהל הרחב.
 
 

אירועים בגודמן – בית הספר למשחק בנגב

  
  
  
לא קיימים פריטים להצגה בתצוגה זו של הרשימה "אירועים בעיר".
 
 
בית הספר למשחק

 
 

שיתוף הפעולה של בית הספר למשחק ותיאטרון באר שבע

במסגרת שיתוף הפעולה המלא עם תיאטרון באר שבע מהווים בוגרי בית הספר עתודה ללהקת השחקנים של התיאטרון. כיום משולבים בהצגות השונות בתיאטרון 21 מבוגרי בית הספר . בנוסף, יוזם בית הספר ותומך בהקמת מוקדי תרבות נוספים בעיר כגון: מרכז המצוינות בתיאטרון, תיאטרון הפרינג', קבוצות תיאטרון, מגמות התיאטרון במערכת החינוך, פסטיבלים עירוניים וכדומה.
 

צוות התיאטרון ובית הספר

בית הספר עובד באופן הדוק עם תיאטרון באר שבע. רפי ניב המנהל הפדגוגי מכהן גם כמנהל האמנותי הבלעדי של התיאטרון. תלמידי ביה"ס צופים בכל ההצגות של תאטרון באר שבע, חלקם אף משתלבים בהצגות התיאטרון עוד במהלך הלימודים.
 

המרכז למצוינות בתיאטרון

בשנת 2010, הוקם המרכז למצוינות בתיאטרון, כחלק מתוכנית אשכולות מצוינות של עיריית באר שבע. המרכז מסבסד מופעי תיאטרון וסדנאות, מגיל הגן ועד י"ב, בכל בתי הספר הממלכתיים בבאר שבע. פעילות המרכז מטפחת דור חדש וצעיר של צרכני תרבות בדרום, ובו זמנית מספקת פרנסה לבוגרי ביה"ס המפיקים הצגות ומופעים לילדים ולנוער.
 

משכנו של בית הספר למשחק

בית העם ע"ש נחום ודוד שבר – משכנו החדש של גודמן בית ספר למשחק בנגב, תוכנן ע"י האדריכלים זאב רכטר, יעקב רכטר וי' מזרחי. הבית שעיצובו היווה אבן דרך באדריכלות המקומית, הוא למעשה מבנה בן קומה אחת, ההולך ומתגבה לכדי שתי קומות ומשלב בתוכו חצר פנימית. עם פתיחתו של בית העם בשנת 1955, ולאורך שני העשורים הבאים, שקק המבנה חיים ונערכו בו פעילויות רבות. ב-1973 יזם גרי בילו את הקמתו של תיאטרון בבירת הנגב. בית העם הוסב אז לשמש משכן הקבע של "התיאטרון העירוני באר שבע", כפי שכונה בתחילת דרכו.
 
כמה מהשמות הגדולים של התיאטרון הישראלי עשו את צעדיהם הראשונים בבית זה, ביניהם דורון תבורי, עידית טפרסון, דב רייזר, רבקה נוימן, ענת וקסמן ונתן דטנר. את הרעיון לפתוח בית ספר למשחק בבאר שבע, שיהווה מוקד משיכה ומקום מפגש לצעירי הנגב והדרום השואפים להשתלם באמנויות הבמה, הגו שמוליק יפרח, מייסד בית הספר ומנכ"ל תיאטרון הקאמרי וראש העיר רוביק דנילוביץ'.
 

הקמת בית הספר למשחק

בשנת 2005, בזכות העקשנות והחזון, הפך החלום למציאות, ותוך זמן קצר מיקם עצמו בית הספר  בשורה הראשונה עם המוסדות לתיאטרון בישראל. כיוון שתיאטרון באר שבע עבר להיכל החדש, היה זה אך טבעי שבית הספר הצעיר ייכנס להשתכן בבית העם ההיסטורי, וימשיך לקיים, בדרך חדשה ומבטיחה, את מורשתו האמנותית והחברתית של המקום. בתום תקופה של שיפוץ מקיף והסבה מדוקדקת, בשנת 2009 נחנך הבית החדש המתקדם, המאובזר והמודרני של 'גודמן בית ספר למשחק בנגב'.
 

כיתות הלימוד

בבית הספר ארבע כיתות לימוד מאובזרות בציוד לבניית תאורה ואף סטודיו רחב ובו גם פסנתר כנף, תרומת חברת 'מכתשים'. כמו כן, ישנו אולם קטן המכיל כ80 איש, להצגות הדורשות חללים אינטימיים ואולם גדול של 320 מקומות עם ציוד תאורה והגברה חדש. הסטודנטים בבית הספר נהנים מספריית מחזות גדולה, חדר תלבושות, חדר אביזרים, לוקרים לציוד אישי ומלתחות.
 
 

פרטי התקשרות 


טלפון: 08-6464940
כתובת: רח' שז"ר 8 באר-שבע