הסינפונייטה הישראלית ב"ש

​תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע נוסדה בשנת 1973 על ידי נגנים עולים חדשים. כמנצח ומנהל מוסיקלי ראשון של הסינפונייטה, כיהן אבי אוסטרובסקי. מנצח הכבוד של התזמורת הוא מנהלה לשעבר - חתן פרס ישראל מאסטרו מנדי רודן ז"ל.
 
במהלך ארבעת העשורים האחרונים, התזמורת משרתת בהתמדה ובנאמנות את קהילת חובבי המוסיקה בבאר-שבע והנגב. לצד הופעותיה על כל בימות הקונצרטים בארץ, פרצה התזמורת את גבולות סביבתה והפכה לגוף אמנותי בעל מוניטין בארץ ובחו"ל.
 

מביאים את המוזיקה - לדרום ולכל מקום

ממקום מושבה בבאר-שבע, התזמורת בונה ומרחיבה את התשתית התרבותית-אמנותית באזור, בהגיעה לפתח ביתם של כל תושבי הנגב. סדרות הקונצרטים שלה מתקיימות בבאר-שבע ובכל רחבי הארץ.
 
במשך השנים, מאות מוסיקאים מהשורה הראשונה הופיעו עם הסינפונייטה בזכות המוניטין שרכשה, וביניהם: ליאונרד ברנשטיין, אייזיק שטרן, פנחס צוקרמן, ז'אן פייר רמפל, שלמה מינץ, שילה ארמסטרונג, קלוד פרנק, פליסיטי פלמר, פול טורטליה, גרי קאר, מוריס בורג, בלה דוידוביץ, מנחם פרסלר, כריסטיאן לינדברג, אשר פיש, גיא בראונשטיין, גלעד קרני, איתמר גולן, סופי סולומון, מריאל נורדמן, ועוד רבים אחרים.
 
התזמורת קיימה סיורי הופעות רבים בארץ ובחו"ל, והופיעה בין היתר במקומות הבאים:
  • קרנגי הול (ניו-יורק)
  • ריצ'רדסון הול (טורונטו)
  • פסטיבל הול (לונדון)
  • הרקוליזאל (מינכן)
  • גאודי (ברצלונה)
  • אמפיתיאטרון קיסריה ובית שאן 
  • בשנת 2012 יצאה התזמורת לשני סיורי הופעות בסין, במהלכם הופיעה בהיכל העיר האסורה בבייג'ינג ובמחוזות נוספים ברחבי המדינה
  • בקיץ 2013 הופיעה התזמורת באולם צ'ייקובסקי במוסקבה
 
בנוסף, הקליטה התזמורת תקליטים ודיסקים רבים, בנוסף להקלטות רבות לרדיו, תחת שרביטם של גדולי המנצחים בדורנו.
 

דור העתיד במוזיקה

הסינפונייטה רואה בחינוך המוסיקלי של הדור הצעיר, כיעד מרכזי בפעילותה, ומקיימת סדרות קונצרטים מיוחדים החל מהגיל הרך דרך בתי הספר היסודיים והתיכוניים ועד לסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון ובמכללות אקדמיות ברחבי הנגב.
 
התזמורת מקפידה על קידום יצירה מקורית מאת יוצרים ישראלים. על כך זכתה בפרס הראשון של המועצה לתרבות ואמנות בשנת 1995 (עבור ביצוע תזמורתי מצטיין של מוסיקה ישראלית) וכן בפרס הצילינדר הנודד של "אמנות לעם" לשנת 1998 (עבור הפצת המוסיקה ביישובי הפריפריה).
 

סדרות מוזיקליות מיוחדות

הסינפונייטה מציגה בכל עונה, מספר סדרות קונצרטים מיוחדות, אשר כל אחת מהן בעלת אופי שונה וייחודי. החל מהסדרה הקלאסית, הסדרה הישראלית, סדרת צלילים מהגלובוס, ועד הסדרה לכל המשפחה. בזכות המגוון הרחב, כל אחד יכול להתחבר בדיוק למה שהוא אוהב.
 
כיום, נחשבת הסינפונייטה הישראלית באר-שבע לסמל ודוגמה לרוח החלוצית הרב-גונית של ישראל. נגניה, ילידי הארץ, עולים חדשים וותיקים, חוברים יחדיו ויוצרים תזמורת מקצועית ומלוטשת אשר מקצועיותה ואיכותה הטכנית, בשילוב חדוות היצירה של אנשיה, מעניקה למאזינים חוויה מוסיקלית בלתי נשכחת.