בעיר העתיקה

העיר העתיקה בבאר שבע היא אחד המקומות המרתקים, המיוחדים והמסקרנים במדינת ישראל. העיר העתיקה הוקמה לפני כ-100 שנים בתקופת השלטון התורכי עם רחובות שתי וערב הייחודיים רק לה ומשלבים עולם מלא של היסטוריה, תרבות, צבעים, סיפורים, ריחות וטעמים.
בשנים האחרונות  מובילה עיריית באר שבע באמצעות  החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע, מינהלת העיר העתיקה והתיירות, תכנית רב שנתית לפיתוח וחידוש העיר העתיקה.
 
רוח חדשה מפעמת בעירו של אברהם אבינו, עתיד חדש, מעורר השראה, בבירת ההזדמנויות של ישראל.
מבני העיר העתיקה, מלאי השראה ויופי הופכים להיות חלק בציר המוזיאונים העירוני שמושך אליו תיירים רבים מהארץ ומהעולם ומשלב עוגנים תיירותיים שנפתחו לאחרונה, ביניהם מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם, פארק קרסו למדע, מתחם הקטר 70414 לצד מרכזי תרבות מרהיבים כמו מוזיאון הנגב לאמנות, גלריות ייחודיות ומוקדי תרבות ואמנות שונים.
מבנים ובתים ייחודיים הופכים למסעדות ובתי קפה חדשים עם טעמים מפתיעים. גלריות אמנות, אירועי תרבות ופסטיבלים ממלאים את כל הרחובות העתיקים והחדשים בתוכן, שמחה והשראה.
 
העיר העתיקה מתבססת כמוקד מגורים לצעירים ומלאה במשך כל שעות היממה בסטודנטים, מוזיקאים ואמנים המתגוררים בה ויוצרים אווירה תוססת ועכשווית המשתלבת בהרמוניה עם המתרחש בעיר העתיקה.
 
אין עוד הרבה מקומות בהם ההיסטוריה, ההווה והעתיד נפגשים בכל יום, שעה ודקה ובזה יופייה הכל כך מיוחד. 
 
 

אירועים בעיר העתיקה

  
  
  
לא קיימים פריטים להצגה בתצוגה זו של הרשימה "אירועים בעיר".
 
 

פרטי התקשרות

 
  
  
  
08-6464978גרשון דובינבוים 29, העיר העתיקהofficem@br7.org.il
 
 
 
 
 
 
 
 

אטרקציות בעיר העתיקה

 
 ​